RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN KARMA SERGİ…

Rize Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nün yılsonu sergi, sertifika dağıtım ve etkinlikler töreni İsmail Kahraman Kültür Merkezi´nde yapıldı.
RİZE HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN KARMA SERGİ…

Kurslarda başarılı olan kursiyerlere belgeleri törene katılan protokol tarafından verildi. Folklor gösterilerinin ardından Rize Halk Eğitimi Merkezinin yılsonu sergi açılışı Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş tarafından yapıldı.  İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sergi Alanı´nda gerçekleştirilen Karma Sergi´nin açılışına Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, bazı kurum amirleri, kursiyerler ve aileleri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş yapmış olduğu konuşmada “Halk Eğitimi Merkezi sergilerinin Rize İlimizde çok nitelikli ve kapsamlı oluğunu, vatandaşların ilgisinin çok fazla olduğunu belirtti. Sadece Merkez Halk Eğitimi Merkezi farklı yerlerde 37 sergi açtı. Bugün de burada 37 serginin özgün eserlerinin yer aldığı karma ortak serginin açılışını yapacağız, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Rize Milletvekili Hasan Karal “Kadınlarımızın ortaya koymuş oldukları bu el emeği göz nuru eserleri oldukça önemsiyoruz. Bu kurslara gelerek hem aile bütçesine katkıda bulunuyorlar, hem sosyal etkileşim içerisinde bulunuyorlar, hem de yöremizin kaybolmaya yüz tutmuş eserlerini gündemde tutarak ilimizin tanıtımına katkıda bulunuyorlar. Son yıllarda yöremizde turizm alanında çok önemli bir artış olduğunu, üretilen bu eserlerin turistler nezdinde büyük talep bulacağını düşünüyorum.” dedi. Emeği geçen herkese teşekkür etti.

Serginin açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, "Bugün güzel İlimizin Halk Eğitimi Merkezlerinde yapılan el emeği, göz nuru çalışmaların sergilendiği serginin açılışını yapacağız. Halk eğitimi kurslarımız çok çok önemlidir. Bu sergide geleneksel el sanatlarımız, yöresel ürünler ve güzel sanatlarla ilgili bütün güzellikleri görüyoruz. Halk Eğitimi Merkezlerinin hayat boyu öğrenme alanında bütün yaş guruplarına yönelik programlarındaki kurslar yoluyla kursiyerlerin eğitilmesi hedeflenmektedir. Ben buradan yine tüm vatandaşlarımıza önümüzde ki dönemde açılacak Halk Eğitimi kurslarına mutlaka katılmalarını tavsiye ediyorum.  Bu güzel serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Vali Yazıcı ve Rize Milletvekili Karal serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ürünlerin sergilendiği stantları gezerek kursiyerlerle sohbet ettiler.  Kurs öğretmenleri ve kursiyerlerle tek tek sohbet eden Vali Yazıcı, sergilenen tüm eserlerin birbirinden güzel olduğunu vurgulayarak, halk eğitimi kurslarına katılan kursiyerleri ve kurs eğitmenlerini yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı tebrik etti.

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.