RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE BİLSEM’DE BİLİM ve SANAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ…

Fatma Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi 25 Mayıs Pazartesi günü saat 13.30’da geniş katılımcılarla sıra dışı bir Bilim Sanat Şenliği gerçekleştirdi.
RİZE BİLSEM’DE BİLİM ve SANAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ…

Bilim ve sanat alanında toplumsal farkındalık oluşturmak; bilimsel olgu, kavram ve süreçleri etkileşimli ve eğlenceli bir ortamda geniş toplumsal kesimlerle buluşturmak amacıyla planlanan Rize BİLSEM Yılsonu Bilim ve Sanat Etkinlikleri kapsamında bilim ve sanat şenliği gerçekleştirildi. Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkez’inde gerçekleştirilen Bilim ve Sanat Şenliğine İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Er, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kemal Karaca ve Hasan Tekke, çok sayıda okul ve kurum müdürü, ilkokul, ortaokul, lise öğrenci ve öğretmenleri, veliler ve davetliler katıldı.

Şenlikte, Bilim ve Sanat Merkezi’ne devam eden özel yetenekli öğrencilerin kendi okullarından sonra haftanın bir ya da iki akşamı BİLSEM’e gelerek danışman öğretmenler rehberliğinde Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Matematik, Dil Sanatları, Görsel Sanatlar ve Müzik alanlarında yaptıkları tüm çalışmalar sergilendi.

BİLSEM öğrencilerinin hazırladıkları sıvı azotla pinpon topu patlaması, mayın tarlası, fil diş macunu, hızlı tren, sihirli lamba, yokuş yukarı yuvarlanan tekerlek, nişastalı su üstünde yürüme, yanmayan el, görünmeyen el, Helyumla ses inceltme, Tesla bobini, top toplayan lego robot ve çizgi izleyen baskı devre robot gibi çok sayıda bilimsel deney ve çalışma katılımcılardan tam not aldı.

Şenlik sonunda Milli Eğitim Müdürü Sayın Şemsettin Durmuş´a öğrencilerin yaptıkları bir tablo ve saat hediye edildi. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan bilim şenliğinin akabinde BİLSEM öğrencileri tarafından hazırlanan yağlı boya, boncuk boya tuvaller, kara kalem, enstalasyon ve resfebe çalışmalarından oluşan sanat sergisi gezilerek piyano eşliğinde kokteyl gerçekleştirildi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.