RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REŞADİYE ZİHNİ DERİN ORTAOKULUNA ZİYARET...

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Şube Müdürümüz Hasan TEKKE ile birlikte Reşadiye Zihni Derin Ortaokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Eyip SOLMAZ´dan okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı.
REŞADİYE ZİHNİ DERİN ORTAOKULUNA ZİYARET...

Öğretmenlerle bir araya gelen ve Reşadiye Zihni Derin Ortaokulunun ilin köklü okullarından biri olduğuna dikkat çeken Vali YAZICI, "Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, içerisinde yaşadığınız kentimize ve her şeyiyle bağlı olduğunuz Türkiye´ye yarar sağlayacaktır" dedi.  

Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali YAZICI, "Bugün de Reşadiye Zihni Derin Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Bizim yaşamımızı şekillendiren eğitimdir. O yüzden eğitimi hayatımızın en önemli aşaması olarak görmeliyiz. Bu nedenle eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur.  Her konuda olduğu gibi eğitim-öğretim konusunda da hedef belirlemelisiniz. Yüreğinizi işin içine koymadan yol alınmıyor. Onun için işinizi sevmezseniz kesinlikle verimli olamazsınız "dedi. Vali Ersin YAZICI, Rize´de eğitimde bilimsel kalitenin artması için takım ruhu ile hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek, takım ruhu olmadan, bir okulda huzur, güven ve başarı ortamının oluşturulamayacağını kaydetti.  

Kitap okuma saatinin ardındana öğrencilerle bir araya gelen Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.   Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali YAZICI, "Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar,  kendilerine yön vermede zorlanırlar. Kitap okumak, insana bilgi zenginliği, geniş kelime hazinesi, engin bir bakış açısı ve gelişmiş bir düşünce ufku temin eder. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Seni asla sırtından vurmaz. Yalan söylemez ve seni üzmez. Sizlere tavsiyem siz de kitap okuyun. Ve onlarla arkadaş olun. Siz onları bırakmazsanız onlar da sizi bırakmaz.  Ne kadar çok kitap okursak kendimize ve toplumumuza bir katkıda bulunuruz" dedi.  

09-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-201609-03-2016

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.