RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK Projesi´nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü.

Rize TOBB Fen Lisesi öğrencilerinin yazdığı öyküler, Renk Projesi kapsamında kitap haline getirildi.
RENK Projesi´nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü.

Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları öykü olarak kitaplarında toplayan Rize TOBB Fen Lisesi öğrencileri, mutluluklarını ve yazdıklarından oluşan kitaplarını paylaşmak için,  Rize Valisi Ersin YAZICI´yı makamında ziyaret ederek, kitap hediye ettiler.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Rize TOBB Fen Lisesi Müdürü Tekin IŞIK ve öğretmenleriyle birlikte kabul ettiği öğrencileri tebrik eden Vali YAZICI, "Çok güzel bir eser olmuş. Hepsini tebrik ediyorum. Liseli genç yazarlarımız, hem okumayı hem yazmayı teşvik ediyor. Onları geleceğin yazarları olarak görüyorum. Beni çok heyecanlandırdı. Öğrencilerimizin okumaya istekleri, hayallerinin gücü ve çeşitliliği beni duygulandırdı. Kendilerini kutluyorum. Öğrencilerimizin okuma ve yazma alışkanlığı kazanmasına yönelik bu projeye emek verenleri tebrik ediyorum "dedi.

Okul Müdürü Tekin IŞIK ise, "Rize TOBB Fen Lisesi olarak biz de Renk Projesi kapsamında öğrencilerimizin okuma yeteneklerini okuma saatleri uygulamasında geliştirirken, yazmayı da teşvik ettik. Okulumuzda 9 ve 10. Sınıflarda okuyan öğrencilerimiz edebiyat öğretmenleri öncülüğünde öyküler yazarak bu çalışmayı ortaya çıkardılar. Okul yönetimi olarak, RENK Projesini başlatarak Rize eğitim camiasına yeni ufuklar çizerek, bu çalışmanın ortaya çıkmasına vesile olmasından dolayı Sayın Valimiz Ersin YAZICI Beyefendiye şükranlarımızı sunarız" dedi.

Öğrencileri yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlayan Vali YAZICI, "Her çalışma bir gayret ve çaba istiyor. Yazı yazmak çok önemli bir iştir. Bilgi ve birikim sahibi olmak gerekli. Bu birikim ancak ve ancak kitap okumayla kazanılacak bir birikimdir. Kitap okumayan veya çok az okuyan birinin yazabileceği çok az şey olur. Kitap okuyan insanlar, okumayanlara göre her zaman bir adım öndedir. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz. Yapılan çalışmalardan dolayı tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum "dedi.

21-04-2016

21-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.