RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK PROJESİ ÖDÜL YEMEĞİ DÜZENLENDİ...

Rize il genelindeki eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler TEOG Sınavlarındaki başarılarından dolayı Rize Valisi Ersin YAZICI, tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.
RENK PROJESİ ÖDÜL YEMEĞİ DÜZENLENDİ...

Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesine katkı sağlayan ve TEOG sınavında okullarındaki öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmen ve okul yöneticileri Rize Valisi Ersin YAZICI tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.
Bu amaçla Rize Öğretmenevinde düzenlenen akşam yemeğine, Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Emre NEBİOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Okul Yöneticileri ile Öğretmenler katıldı.

Programda başarılı öğretmenler adına söz alan Pehlivantaşı Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmeni Gizem KARAYILAN şu ifadelere yer verdi: "Ortak sınavlarda başarılı olmak ve başarının devamlılığını sağlamak elbette bir okul için en büyük hedeftir. Bu hedef için okulun tüm paydaşlarının bir ailenin bireyleri gibi hareket edebilmesi başarının önünü açan anahtardır. Bir köy okulu öğretmeni olarak bu düşüncemizin karşılığını almanın sevinci ve gururuyla burada bulunmaktan çok mutluyuz. Sayın Valim, bundan sonra daha gayretli çalışacağımızdan ve ilimizde oluşan bu başarı ikliminin devam etmesine katkı sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Unutulmamalıdır ki taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, yapmış olduğu konuşmada eğitimde önyargıların yeri olmadığına vurgu yaparak iyi bir eğitimcinin tüm öğrencilerini şefkatle kucaklaması ve onlarla birlikte başarıya odaklanması gerektiğini belirtti. DURMUŞ, "Valimiz öncülüğünde başlatılan ve ikinci yılında olan RENK Projemize bütün Rize sahip çıktı ve desteklerini esirgemediler. Bu projeyi o kadar gönülden desteklediniz ki hem okul müdürlerimiz hem öğretmenlerimiz olarak biliyorsunuz bu dönem içerisinde başarılı sonuçlarını almaya başladık. Eğitimcilerimizin gösterdiği gayreti görüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerli öğretmenlerimizi, üstlenmiş olduğunuz bu görevde göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bir önceki yıl burada farklı eğitimciler vardı, bu yıl sizler varsınız. Sizler okullarınızda yapmış olduğunuz farklı çalışmalar neticesinde bir fark yaratarak başarı için büyük bir ivme kaydettiniz. Eğitimde ortaya konan başarı için hepinize tebrik ediyorum" dedi.

Programda bir konuşma yapan Rize Valisi Ersin YAZICI ise Projeye emek veren herkese teşekkür etti. Rize´de eğitim konusunda sürdürülen projeler, gelinen nokta, başarılar ve sorunlar konusunda bir değerlendirmede bulunan Vali YAZICI, "Rize´nin eğitim kalitesini artırmak için yola çıktığımızda tek güvencemiz siz değerli öğretmenlerimizdi. Güvenimiz boşa çıkmadı. Eğitim ordumuza güveniyoruz. Farkındalık oluşturan öğretmenlerimizi bugün buraya toplayarak, hem tanışma hem de kendilerine teşekkürlerimizi ifade etmek istedik. Öğrencileri için fedakârca çalışan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz. Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmanın yanındayız ve destekleyeceğiz. Öğretmenlerin bu gayretleri ilimizdeki eğitim kalitesini de artıracaktır. Birçok okulumuzun başarılı olması, bizim açımızdan büyük bir gurur vesilesi olmuştur.  Öğrencileri için fedakârca çalışan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz. Eğitim niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmanın yanındayız ve destekleyeceğiz "dedi. 

Yapılan bu güzel projelerin, çalışmaların, güzel davranışların takdir edilmesi ve bunların devamlılığının sağlanması konusunda daha kaliteli hizmetler sunmak için ödül vermeyi de bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden ve emeklerinden dolayı öğretmenlere teşekkür eden Vali YAZICI,"Bu şehrin öğretmenlerinin Aydın, Kırşehir, Ankara ve Burdur´daki öğretmenlerden bir farkı yok. İlimizin eğitim - öğretim alanında başarısını artırmak, ancak el birliği ile gerçekleştirilebilecek bir çalışma ile mümkün hale gelebilecektir.  Bize emanet edilen çocukları yarınlara iyi hazırlamamız, iyi yetiştirmemiz lazım. Eğitim bizler için en önemli öncelik olmalıdır. Geleceğimize yatırım yapmak istiyorsak, gençlere yatırım yapmalıyız. Bu çalışma anlayışımız ve prensiplerimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek. Başarıyı ödüllendirmeye devam edeceğiz. Başarılı sonuçları alan öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Ben sizlere fedakârlıklarınız için teşekkür ediyorum. Hepinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum" şeklinde konuştu. Rize Valisi Ersin YAZICI masaları tek tek dolaşarak öğretmenlerle sohbet etti. İl genelindeki okullarda öğrencilere kitap hediye ederken öğretmenlerini de unutmayan Vali YAZICI, başarı belgesi verdiği öğretmenlere kitap da armağan etti.

 24-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-2016

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.