RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK PROJESİ ÖDÜL YEMEĞİ DÜZENLENDİ...

Rize il genelindeki eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler TEOG Sınavlarındaki başarılarından dolayı Vali Ersin Yazıcı tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.Bu nedenle Merkez Öğretmenevinde düzenlenen akşam yemeğine, Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul İdarecileri ile Öğretmenler katıldı.Vali Ersin Yazıcı, programda yaptığı konuşmasında, Rize´de eğitim konusunda sürdürülen projeler, gelinen nokta, başarılar ve sorunlar konusunda bir değerlendirmede bulundu.
RENK PROJESİ ÖDÜL YEMEĞİ DÜZENLENDİ...

Rize´de eğitim alanındaki başarı çıtasının daha yukarılara çıkarılması adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Vali Ersin Yazıcı, "Bu eğitim öğretim döneminde Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi kapsamında uygulanan bir çalışmamız var. Bu projemize bütün Rize sahip çıktı ve desteklerini esirgemediler. Bu projeyi o kadar gönülden desteklediniz ki hem okul müdürlerimiz hem öğretmenlerimiz olarak biliyorsunuz bu dönem içerisinde başarılı sonuçlarını almaya başladık. İnsanlar inandıktan sonra başaramayacağımız hiçbir iş yok. Eğitimcilerimizin gösterdiği gayreti görüyoruz. Hepimizin eğitime yüksek oranda destek vermesiyle eğitimde arzu edilen başarı yakalanacaktır. Yapılan bu güzel projelerin, çalışmaların, güzel davranışların takdir edilmesi ve bunların devamlılığının sağlanması konusunda daha kaliteli hizmetler sunmak için bu ödül vermeyi bir fırsat olarak görüyoruz. "dedi.

RenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitimde yarınların bugünden daha güzel olacağına dikkat çeken Vali Yazıcı, " Eğitimde başarı için hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Rize’mizde en öncelikli sorunumuz eğitimdir. İlimizde eğitim başarısının artırılması için üzerine görev düşen herkesin mesai gözetmeksizin yerine getirmesi gerekir. Özellikle bu sınavlarla ilgili çok arkadaşımız hafta sonunu, ders bitimini, tatil vakitlerini feda ederek bu işlere destek verdiler. Bu başarı böyle oluştu. Ama bizim sadece düşündüğümüz sınav başarısı da değildi. Eğitimdeki kalitenin arttırılmasıydı. Bu kaliteyi arttırdığımızda bütün başarılı sonuçları birlikte elde etmemiz mümkündür. Ümit ediyorum,2015 yılı Rize açısından bütün sektörlerde olduğu gibi eğitim açısından da son derece başarılı bir yıl olsun. " dedi.

Vali Ersin Yazıcı, masaları tek tek dolaşarak öğretmenlerle sohbet etti.

RenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegiRenkOdulYemegi

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.