RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.
RENK PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Okul Müdürü Meriyem Turgut ile birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.

Okulun öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, burada öğretmenlerle tek tek tanışarak, okulun Rize´ye hizmet veren güzel bir okul olduğunu, bu okuldan yetişecek öğrencilerin başta Rize ve Türkiye´nin değişik yerlerindeki turistik tesislerde çalışma imkânı bulacaklarını, onun için iyi yetiştirilmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Rize´de eğitim kurumlarımız gerçekten çok güzel.  Fiziki yapılar elbette önemli ancak, her şey insan unsurunda bitiyor. Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var.  Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz." dedi.

Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini de alan Vali Yazıcı,"Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar." şeklinde konuştu. Öğrencilerin çok çalışıp başarıyı en özverili şekilde yakalaması için her zaman arkalarında olacaklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, öğrencilik yaşamı ile meslek hayatı hakkında bilgiler verirken, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin ve hedeflerinin olması gerektiğini dile getirdi.

Bu okuldan yetişecek öğrencilerin turizm ve otelcilik konusunda deneyimli olacaklarına inandığını ifade eden Vali Yazıcı, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Doğal güzelliği, tarihi mekânları, yaylaları, denizi ile turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde, turizme yönelik bir okulun bulunması bizler için bir şans ve avantajdır. Hizmet sektörü, ülkemizde ve dünyada hızla gelişirken eleman ihtiyacı en çok hissedilen meslek dallarından biridir. Bu okulun kendisini iyi yetiştiren, kendilerine sunulan eğitim imkânlarını en iyi şekilde kullanan çocuklarımız bir bakıma iş garantili olarak mezun oluyorlar. Hizmet sektöründe personelimizin iyi yetişmiş ve görevini iyi yapıyor olması, donanımlı olması son derece önemli. Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de, nitelikli personel ihtiyacını kapatacak en önemli okullarımızdan birisi.

Gerçekten buradan yetişen çocuklarımızın ben iş sorunu olacağını düşünmüyorum. Turizmde büyük roller üstleneceksiniz. Her açıdan sizler için bizler için çok özel bir okul. Türkiye´de turizm çok ilerledi, önünüz çok açık. Başarılarla dolu bir gelecek sizi bekliyor. Türkiye´nin ara elemana ihtiyacı var. Mesleki ve teknik eğitime ihtiyacı var.  Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli rol üstlenecek gençlerimizin, meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılmasının önemini her gün daha çok kavrıyoruz. Bu açıdan son yıllarda gençlerimizi kabiliyetlerine göre yetiştirerek meslek edinmelerini sağlamak milli eğitimin temel politikası haline gelmiştir.Bu süreçte RENK Projesine yapmış olduğunuz katkılar ve verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyor; okul idarecilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.







Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.