RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENK PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

    Merkez Atatürk Ortaokulunu ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.
RENK PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

 

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini ve öğrencilerin kitap okuma saatine aktif olarak katıldığını söyledi.

 

Vali Yazıcı eğitimde sevginin önemli olduğunu belirterek, "Öğretmenlerimiz eğitime sevgilerini katmalı, sevgi eğitimde önemli,  öğretmen öğrencisini sevmeli ve kendi çocuklarına davrandığı gibi davranmalı. Okul idarecileri sorunlarla yakından ilgilenmeli ve başarı için elinden gelen gayreti göstermeli." dedi.

 

Vali olarak takip ve denetime devam edeceğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Biz küçük dokunuşlarla bir şeyler yapabiliriz, harekete geçirebiliriz. Hangi işi yaparsak yapalım o işe yüreğimizi ve sevgimizi katmamız gerekiyor." dedi. 

 

Yapılan değerlendirmelerde, veli ve öğretmenle, eğitim kadrolarının yapacağı şeylerle öğrencinin her türlü şekle girebileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Öğretmen arkadaşlarıma şu ricada bulunuyorum: O sıralarda oturan çocuklarımızın kendi çocuğumuz olduğunu düşünün, ona göre hareket edin, iki ay sonunda da nasıl hareket edeceğinize kendiniz karar verin. Karar sizindir. Ama iki ay, lütfen o çocukların kendi çocuklarınız olduğunu düşünün." dedi.

 

Renk projesinin sadece okuma saatiyle ilgili bir proje olmadığını dile getiren Vali Yazıcı, "Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek. Hedefimiz ve amacımız o. Bu hedefi de gerçekleştirmek için de çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.