RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ’ın başkanlığında, Şube Müdürü Bülent İÇBUDAK ve ilimiz rehber öğretmenlerinin katılımıyla düzenlenen toplantı bugün Rize Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirildi.
REHBERLİK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıda; 1. Dönem rehberlik çalışmalarının değerlendirilmesi, okullrdaki rehberlik çalışmalarının mevcut durumu, okul güvenliği, risk grubundaki öğrenciler( özellikle okul terki, sınıf tekrarı ve öğrenim çağı dışına çıkanlar)Bağımlılıkla mücadele gibi konularda değerlendirmeler yapılırken toplantının ardından “Kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi” semineri  düzenlendi.

Seminer programının açılışında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ “Her bir ailenin eğitiminin çocukları aracılığıyla biz öğretmenlerin elinden geçtiğinin unutulmaması gerekir. Kültürümüzde hatta dinimizde kutsal yerini alan kadınlarımızın toplumumuzda da hak ettiği yeri elbette almalıdır. Ancak, maalesef  kadına yönelik şiddet gibi olumsuz, can sıkıcı haberlerin duyulması ile bizim eğitime daha da ağırlık vermemiz zorunlu bir hal almaktadır. Bu bilinçle her bir rehber öğretmenimizin, eğitim camiamızın her bir ferdinin özveriyle çalışacağına olan inancım sonsuzdur.” dedi.

Konuşmaların ardından Şube Müdürü Bülent İÇBUDAK’ın katılımı ve Özlem ÖRSOĞLU’nun sunumuyla “Kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi semineri” gerçekleştirildi.

07-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.