RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Rize Bilimle Renkleniyor" Bilim Şenliğinin Açılışı Yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde Rize Belediyesi ve Çayeli Belediyesi´nin destekleri ile hazırlanmış olan Tübitak 4007 Rize Bilimle Renkelniyor isimli bilim şenliğinin açılışı Eğitim Fakültesinde yapıldı. 
"Rize Bilimle Renkleniyor" Bilim Şenliğinin Açılışı Yapıldı.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelerde, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda 27-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde “Rize Bilimle Renkleniyor” isimli projenin açılışını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Çayeli Kaymakamı Turgay ÜNSAL, Çayeli Garnizon komutanı Üsteğmen Görkem IŞIKLAR, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan YILMAZ, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla ESMEN, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet KÜÇÜK ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN birlikte yaptı.  Projenin amacı; çocuklara bilimi sevdirmek, bilimin gündelik yaşamda kullanımını göstermek, çocukların bilimsel farkındalık düzeyini arttırmak, toplumun her katmanında bilimsel yaklaşım ve araştırma yeteneğini geliştirmeyi özendirmek ve toplum ve bilim arasındaki bağları güçlendirmektir. Projenin hedef kitlesinde ise; 2016- 2017 Eğitim-Öğretim Yılında Rize ilindeki ortaokullarda okuyan 10-15 yaş grubu öğrenciler vardı. İki gün sürecek atölye çalışmalarından toplamda 300 öğrenci faydalanacaktır.

Proje boyunca, öğrencilerimiz RTEÜ Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde iki gün boyunca 09:00-17:30 saatleri arasında katılımcılara alanında uzman öğretim üyeleri tarafından fizik, kimya, biyoloji, bilimin doğası, değerler eğitimi ve tasarım konu alanına yönelik atölyeler, bilimsel gösteriler, bilim insanı temalı film gösterileri, bilimsel sergiler ve astronomi gözlemleri gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yaptırılacaktır. 

27-10-201627-10-201627-10-201627-10-201627-10-201627-10-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.