RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pehlivantaşı İlk-Ortaokulu´na Ziyaret...

Rize Valisi Ersin YAZICI, "Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma" (RENK) projesi kapsamında Pehlivantaşı İlk-Ortaokulunu ziyaret etti.
Pehlivantaşı İlk-Ortaokulu´na Ziyaret...

Rize Valisi Ersin YAZICI´nın Pehlivantaşı Ortaokulu ziyaretine Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´da eşlik etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali YAZICI, sınıfları gezerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okulun yöneticileri ve öğretmenleriyle de bir araya gelen Vali YAZICI, okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Öğretmenlerle bir toplantı yapan Vali YAZICI, " Eğitimde başarı çıtasını bulunduğumuz noktadan daha üst seviyelere çıkarabilmek için siz öğretmenlerimize ve idarecilerimize büyük görev düşüyor. Eğitimde hedefler koyduk. Bu hedeflere sizlerin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Ben eğitime çok önem veriyorum. Toplumumuzun gelişmesi ve kalkınması ancak eğitimle gerçekleşir. Eğitime önem vermeyen hiçbir ülke kalkınamaz. Onun için geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın çok iyi eğitim alması gerekiyor. " ifadelerini kullandı.  

Başlatılan RENK Projesi sayesinde okullardaki başarının arttığını, bu artışın çocukların geleceğini de önemli yönde etkileyeceğini ifade eden Vali YAZICI, " Yarının büyükleri olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekmektedir. Tabii ki çocuklarımızı sadece eğitim ve öğretim alanında değil, kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri, bilgi ve becerileri doğrultusunda sanat, spor ve birçok alanda da kendilerini geliştirmeleri için de önayak olmamız gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamış oluruz. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe gelecek adına mutlu oluyorum. " dedi.  

Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Vali YAZICI, " Çocuklarımız ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, o kadar da ülkemiz gelecekte güçlü olacaktır. Bir taraftan eğitim ve öğretim çalışması yapılırken, bir taraftan da değerlerimizin ve duygularımızın da iyi şekilde yönetilmesiyle birlikte öğretmenlerimiz ciddi bir fedakârlık ve özveri içerisinde çocuklarımıza gerekli önemi veriyorlar. Tüm Okul Müdürlüklerimiz, Kaymakamlıklarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve tüm camia üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. "dedi. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.   Toplumların en büyük gücünün insan sermayesi olduğunu ifade eden Vali YAZICI, "Her şeyin başı eğitimdir diyerek çıktığımız RENK yolculuğunda siz değerli öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi bir eğitimi kitapsız düşünmek mümkün değildir. Onun için bugün burada kitap dağıtacağız. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Sevgili çocuklar, kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve bize de kitap verdi, hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu. 

06-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.