RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PAZAR VALİ ERDAL ATA ORTAOKULUNA ZİYARET..

Rize Valisi Ersin Yazıcı okul ziyaretlerine Pazar Vali Erdal Ata İlk/Ortaokulu ile devam etti. Hem Kütüphaneler Haftası hem de RENK Projesi kapsamında Pazar Vali Erdal Ata İlk/Ortaokuluna ziyarette bulunan Vali YAZICI´ya Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Pazar Kaymakamı Selçuk ASLAN, Vali Yardımcısı Turan YILMAZ, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Kütüphane Daire Başkanı Nagihan KAYNAK, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ile Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent ERGENE eşlik etti.
PAZAR VALİ ERDAL ATA ORTAOKULUNA ZİYARET..

Rize Valisi Ersin YAZICI ve beraberindekiler ilk olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından geçen yıl yaptırılan kütüphanede kitap okuma etkinliğine katıldılar.

Rize Valsii Ersin YAZICI ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN daha sonra RENK Projesi kapsamında okulda en çok kitap okuyan öğrencilere de hediyeler verdi.   Öğretmenlerle bir araya gelen ve Vali Erdal Ata İlk/Ortaokulunun ilin en istikrarlı okullarından biri olduğuna dikkat çeken Vali YAZICI, "Bugün Vali Erdal Ata İlk/Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Rize´de gözle görülür bir başarı grafiği yakaladığınızı görmekten memnunum. Tüm fedakârlıklarınız için teşekkür ediyorum. Sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar çok önemli. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul aile birlikleri,  okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır. Sizin yaptığınız bir başarı hikâyesidir. Bu başarı hikâyesini yazmaya devam edin. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok.  Bu vesile ile görevinizde tekrar başarılar diliyorum " dedi.

Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.   Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Rize Valisi Ersin Yazıcı, "Kitaplarla bir kez tanıştığımız zaman, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Seni asla sırtından vurmaz. Yalan söylemez ve seni üzmez. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için özel zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar  " dedi.   Öğrencilerle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen

Rize Valisi Ersin YAZICI´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

29-03-201629-03-2016

29-03-201629-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.