RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL SPORCULARDAN SEVİNDİREN BAŞARI...

Rize Valisi Ersin YAZICI, 15-17 Mart´ta Antalya´da düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Federasyonu 3. Bölge Akdeniz Karadeniz Atletizm Yarışmalarından madalyalarla dönen özel sporcularımızı makamında kabul ederek, ödüllendirdi.
ÖZEL SPORCULARDAN SEVİNDİREN BAŞARI...

Sporcuları makamında kabul ederek tebrik eden Vali YAZICI, "Rize´mizden bu çocuklarımızın yarışmadan başarılı bir şekilde çakmasından dolayı fevkalade mutluyuz. Engelliler spor yaparak rehabilite olup sosyal çevrelerine uyum sağlıyor. Aileleriyle daha iyi iletişim kurabiliyorlar. Kısacası onlar mutlu oluyor, onlara hizmet ederken biz de mutlu oluyoruz. Bu çocuklarımızı yetiştiren ailelerini kendilerini ve yine başarılarında önemli katkıları olan antrenörlerini de tebrik ediyorum. Bu başarılılarının devamlı olmasını diliyor, tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum "dedi.   Antalya´da düzenlenen Atletizm Bölge Şampiyonası´na 3. Bölge olan Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinden down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli 408 özel sporcu katıldı.  

Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Spor Kulübü Derneği sporcularından Cengiz TAŞTAN 400 metre ve uzun atlama branşında birinciliği elde ederken, Yaşar ŞİMŞŞEK 100 metre branşında üçüncü, Recep MEMİŞOĞLU 200 metre branşında dördüncü, Köksal KESKİN 200 metre branşında dördüncü olarak başarılı sonuçlara imzalarını atarken, sporcularımız, elde ettikleri başarılı dereceleri kendilerine her fırsatta destek veren Rize Valisi Ersin YAZICI´ya hediye ettiklerini belirttiler. Atletizm yarışmalarında dereceye giren sporcularımız Mayıs ayında Denizli´de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası´nda Rize´yi temsil edecekler.

Ziyarette Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Sadık CENGİZ ile okulun Spor Kulübü Derneği Başkanı Adem TÜRÜT de hazır bulundu.

28-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.