RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası, bu yıl Hüseyin Yardımcı Ortaokulunda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programa Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa KALENDER, Müdür Yardımcımız Salih YELKENCİ, Rize Orman İşletme Müdürü Abdi EKŞİ, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Orman Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından, açılış konuşmasını Okul Müdürü Yüksel CANBAZ yaptı. Konuşmasında ağaç ve doğa sevgisine değinen Yüksel CANBAZ, “ Uzun süren çalışmalar neticesinde hazırlanan program sayesinde öğrencilerimizin doğaya karşı daha hassas davranmalarını ve ağaç sevgisini genç yaşta aşılamayı hedefliyoruz.” dedi. Açılış konuşmasının ardından okul folklor ekibi yaptıkları gösteriyle programa büyük renk kattılar.

Orman İşletme Müdür Yardımcısı Cemil KARATAŞ’ın orman ve ağaçlarla ilgili yaptığı bilgilendirici sunumun ardından ilkokul öğrencileri tarafından”Bekçi Amca“ adlı drama gösterisi sergilendi. Drama gösterisiyle ormanlara zarar verilmemesi gerektiğini anlatan küçük oyuncular seyircilerden büyük alkış aldı.

Drama gösterisinin ardından sahneye çıkan okul tiyatro ekibi senaryosunu kendilerinin yazdığı“Ne Yaptın Mahmut?” adlı skeçle seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Oynanan skeç sayesinde öğrencilerimiz hem eğlendi hem öğrendi. Ağaca ve ormana verilen zararın insanoğluna etkisini anlatan skeç izleyiciden tam puan aldı.

Orman Haftası münasebetiyle il genelinde düzenlenen kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa KALENDER, Orman İşletme Müdürü Abdi EKŞİ ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih YELKENCİ tarafından takdim edildi. Kutlama programı okul bahçesine hatıra fidanı dikilmesi ve  Rize Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapılmasıyla  son buldu.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.