RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULU SANAT ŞÖLENİ...

Rize Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunda gerçekleştrilen sanat şöleni renkli görüntülere sahne oldu.
ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULU SANAT ŞÖLENİ...

Rize Ömer Halaç İşitme Engelliler Okullunda Eğitim ve Öğretim gören onlarca öğrenci okulun düzenlemiş olduğu yılsonu, anasınıfı sanat etkinlikleri ve aile katılımı çalışmaları ile görsel sanatlar, el sanatları, teknoloji tasarım çalışmalarının sergilendiği ve öğrenciler tarafından müzik eşliğinde sergilenen kostüm gösterileri 2.Sanat Şenliği izleyiciler ve davetliler tarafından çok beğenildi. Şenlikte anasınıfında bulunan öğrenciler sembolik olarak kendilerine giydirilen rengarenk mezuniyet kıyafetleri eşliğinde havaya kep atarak, gelecek sene ilköğretime başlamanın sevincini aileleri ve öğretmenleriyle birlikte yaşadılar.

Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları, 2.Sanat Şenliği, El sanatları, Görsel sanatlar, Anasınıfı ve Teknoloji Tasarım Şenliklerine, Rize Valisi Ersin YAZICI’nın eşi Hanife YAZICI hanımefendi, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem KÜLÜNK, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA, Şube Müdürümüz Besim ACAR, Rize protokol üyelerinin eşleri, Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulları yöneticileri ve okulun öğretmenleriyle, Rize de eğitim veren çok sayıda okulun Müdürleri ile öğrencilerin velileri katıldılar.. Rize Valisi Ersin YAZICI’nın eşi Hanife YAZICI okula katkılarından dolayı  Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem KÜLÜNK’e plaket verdi.

Anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet törenin ardından işitme ve görme engelli çocukların sanat eserlerinin yer aldığı sergi gezildi. Ardından protokol üyeleri öğrenciler ile birlikte taş boyama etkinliği gerçekleştirdiler. 

02-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.