RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKUMAK YAŞAMAKTIR” ÇAY TV’de

“OKUMAK YAŞAMAKTIR” ÇAY TV’de

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünün Çayeli Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Fransa'da bir okul ve Rize-Çayeli İshakoğlu İlkokulunun yürütücülüğünü yapmış olduğu “Okumak Yaşamaktır” projesi meyvelerini vermeye başladı.   

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayelerinde ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “Okumak Yaşamaktır” Projesi’nin bir ayağı olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Okumak Yaşamaktır” isimli bir e-twinning projesi başlatıldı. Türkiye’den 81 ilden birer okulun, yurtdışında ise 10 ülkenin ortak olduğu projenin yurt dışı temsilciliğini Fransa’daki Jean-Baptiste BOSSARD okulu, Türkiye temsilciliğini ise Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu yürütmekte idi. Proje kapsamında her ortak bulunduğu bölgenin tarihi ve doğal güzelliği olan bir bölümünde okuma etkinliği yaparak fotoğraflayarak okuma ile ilgili bir sloganı da video ile kaydettiler.  Ortak bir sistemde toplanan tüm fotoğraf ve videoların sunumu ise 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü ülkemizdeki 81 il ve yurt dışında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Proje ilçede devam ettirilerek okullarda yazarlık atölyeleri kurulup okuyup okuduklarını da yazıya dökmeye hevesli/gönüllü öğrencilerin katılımıyla “Okumak Yaşamaktır” adlı kitap yayımlandı.

Çay Tv ekranlarında “Birsen’le Gündem” programına Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN ve öğrenciler adına Hiranur ARICIOĞLU ve Nehirsu DEMİRCİ adlı öğrenciler konuk oldu. Programa telefon ile bağlanan Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK “ Öğrencilerimizin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden sorgulayan ve tartışan, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip, yüksek karakterli bireyler olmasına katkı sağlamak adına güzel bir projeye imza atıldı. Proje hedeflerine bu güzel eser ile de aslında ulaşmakta olduğumuzu ve güzel bir yolda olduğumuzu görmüş oluyoruz. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un da yakın zamanda bahsettiği gibi okuyan çocuk fark yaratır. Bu farklılığı ilçemizde nihayetinde diğer ilçe ve okullarımızda görmek bize mutluluk verecektir.” dedi.

Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN ve öğrenciler, televizyon programının ardından Müdürümüz KOÇAK’ı makamında ziyaret ederek 172 öğrencinin eserinin yer aldığı “Okumak Yaşamaktır” adlı kitabı hediye ettiler. Müdürümüzün de günün anısına kendilerine hediye takdim etmesinin ardından kitap ve okumak üzerene sohbet edildi.

22-01-201922-01-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.