RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ZİYARETLERİ DAHA RENKLİ..

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ Merkez İlçeye bağlı Küçükçayır İlk-Ortaokulu ile Ambarlık İlk-Ortaokullarına ziyaret gerçekleştirdiler. 
OKUL ZİYARETLERİ DAHA RENKLİ..

Rize Valisi Ersin YAZICI, kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalar yürütürken, düzenli bir şekilde okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ediyor. Okullardaki eksikleri ve sıkıntıları dinleyen Vali YAZICI´nın bugünkü eğitim durağı Küçükçayır ile Ambarlık İlk/ Ortaokulu oldu.

Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali YAZICI, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali YAZICI, " Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir "dedi.  

Eğitim alanında uygulamaya konulan projelerle Rize´nin önümüzdeki yıllarda daha başarılı noktalara geleceğini ifade eden Vali YAZICI, "Eğitim okul öncesinden itibaren başlayan, üniversite sıralarına kadar geçen zamanda ciddi ve planlı çalışmalar gerektiren bir süreçtir. Bu süreç içerisinde başta annelere, babalara ve öğretmenlerimize olmak üzere toplumumuza önemli görevler düşmektedir "şeklinde konuştu. 

Rize´de eğitimin çıtasını bir adım daha yukarıya taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yazıcı,  "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarını da önemsiyor ve onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Devletimiz bu noktada çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamaktadır. Eğitim yuvalarımız bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve eğitime pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz "dedi.  

Toplantı sonrasında Vali Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

  04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016 04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.