RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI TOPLANTISI...

Rize Merkezde bulunan okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla,  Ali Metin Kazancı Anadolu Lisesi Salonunda yapılan değerlendirme toplantısına Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürlerimiz Hasan TEKKE ile Cüneyt KAMACI ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı. 
OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI TOPLANTISI...

Yapılan toplantıda Okul Aile Birliği başkanları ile Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, fikir alış verişinde bulundular. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara yapılan desteklerden bahseden DURMUŞ, Okul Aile Birliği Başkanlarının da okullara ve öğretmenlere her türlü desteği sağlamaları gerektiğini, bu desteklerin kendi çocukları ve okulları için elzem bir durum olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ; “Burada olma sebebimiz, çocuklarımızın eğitimidir. Öğretmenler ve veliler olarak hepimizin tek bir amacı vardır, onları geleceğe hazırlamak . Her anne baba çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Çocuklarımızın akademik yönden, sosyal ve kültürel faaliyetler yönünden ve karakter olarak  çok iyi yetişmiş olmalarını isteriz. Bu üç hedefin gerçekleşebilmesi için eğitimin tüm aktörleri olarak işbirliği içerisinde olmalıyız. Velilerin eğitim sürecine katılmaları hususunda okul aile birliklerine çok büyük görevler düşmektedir. Sizler sadece bir çocuğun velisi olmakla birlikte gönüllü olarak böyle bir kurulun içinde yer alarak öğretmenler, okullar ve diğer veliler arasında köprü kurulmasına yardımcı oluyorsunuz. Sayın Valimizin ´Eğitim benim ilk önceliğimdir´ sözüyle iki yıl önce çıktığımız renkli bir yolculuğumuz var. Bir önceki yıldan farklı olarak bu yıl neler yapabileceğimizi ve daha ileriye nasıl ulaşacağımızı düşünmek, çözüm üretmek sorundayız. İyi nesiller yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Çocuk yetiştirirken dünü unutup bugünün şartlarına göre kendimizi yenilemek zorundayız. Eğitimin tüm paydaşları olarak değişime ayak uydurmalıyız. İşte bu nedenle RENK Projesi hepimizin önceliği konumundadır. İnanın iki yıldır ilimizde güzel şeyler oluyor. Bu kapsamda okullarımıza yaptığımız ziyaretler bizim için çok faydalı olmaktadır. Okullarımızda fiziki imkan olarak çok büyük eksikliklerimiz yok. Saedece merkezde bulunan birkaç okulumuzda arsa sorunu yüzünden ikili eğitim yapılmaktadır." diye konuştu.

Rize´nin güzel bir il olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, "Bu güzel ilin insanı da güzeldir. Çok değerli yetişmiş insanları var. Çocuklarımız için iletişim halinde olalım. Öğrencimizi takip edelim. Sürekli öğretmenlerle, okul idaresiyle diyalog kuralım. Tek işimiz okul, okul aile birlikleri olarak görevimiz okula bütçe kazandırmak değil güzel farklı bir fikri paylaşmak, eğitim için katkıda bulunmak, okutmak, okumak olmalı. Okullarımızda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımız var, EBA diye bir sistemimiz var. Bu sistem okula gidemeyen, konu eksikliği olan öğrencilerimiz için harika bir program, bunu takip etmelerini isteyelim. Bunun dışında velilerimize yönelik okullarımzda aile eğitimi programları uygulamaktayız. Bu eğitimlerle ilgili çok güzel dönütler alıyoruz."dedi.

Okul Aile Birliği Başkanlarına tek tek söz vererek sorun ve önerilerini dinleyen Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, başkanlar  ile madde bağımlılığı, çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyaloğu, okul güvenliği, fiziki mekan konularındaki mevcut durum ve taleplerini paylaştılar.

Toplantı nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´a teşekkür eden Okul Aile Birliği Başkanları; “İlk defa düzenlenen bu toplantı gerçekten iyi bir toplantı oldu. Okullarda yaşadığımız sorunlarımızı eğitimin ildeki en üst yöneticisine aktarımını sağladık. İnşallah bu tarz toplantılar belirli dönemlerde düzenlenir ve sorunlara çözümler üretilir” ifadelerini kullandılar.

 18-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.