RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN ESERLERİ "HASAT ZAMANI" ADLI KİTAPTA TOPLANDI

ÖĞRENCİLERİMİZİN ESERLERİ

   Hüseyin Yardımcı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerinin yazmış olduğu hikaye, masal, skeç, şiir, deneme gibi türlerdeki çalışmaları "Hasat Zamanı" adlı kitapta toplandı. Kitabın planlanmasından basımına kadar ki sürecin her aşamasında yer alan öğrencilerimiz böylelikle bir kitabın ortaya çıkış aşamalarını uygulamalı olarak görebildiler. 

   Öğrencilerimiz 3. sınıfta kısa metinler yazarak başladıkları kitap yazma serüvenlerinin sonunda, eserlerini Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK'a takdim ettiler.  Müdürümüz ortaya konan işten ve sürecin her safhasında öğrencilerin yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, öğrencilerden ve öğretmenleri Enes SÜKÜT'tan kitap yolculuklarına dair yaşadıklarını da hassasiyetle dinledi.

   Öğretmen Enes SÜKÜT kitap yazma yolculuklarını; "Okuduğumuz bu metinlerin türlerini belirledik. O türlere ait özellikleri ortaya koyduk. Daha sonra sınıf olarak uygulamalara başladık. Yapılan uygulamaları sınıf içerisinde değerlendirdik. Her öğrenci yapılan değerlendirme sonunda ortaya koyduğu çalışmayı güncelledi. Biten çalışmaları toplayıp biriktirdik. Yazı çalışmalarını düzenli bir şekilde yaptığımız için sınıf seviyesinin de ilerlemesiyle beraber öğrencilerin yazı kaliteleri de artmaya başladı. Öğrenciler farklı türleri keşfettikçe yazıya olan ilgileri daha da arttı. Bu anlamda öğrencileri belli bir türe zorlamadım. Kitabımızın içeriğinde ; hikaye, masal, şiir, skeç, deneme gibi türlere ait eserler yer almaktadır. Her öğrenci kendini daha iyi ifade edebildiği türde yazılar yazdı. Bu sayede çeşitlilik sağlamış olduk." sözleriyle özetledi. Öğrenciler ise yaparak, deneyimleyerek öğrenmenin ve kitap yazmak gibi meşakkatli bir sürecin kendilerini nasıl değiştirdiğini Müdürümüz Yaşar KOÇAK'a ilettiler. Öğretmen ve öğrencilerimizin yapmış olduğu bu hoş ve anlamlı ziyaret, Müdürümüzün hediye takdimleri ile sona erdi. 

24-06-2020

24-06-202024-06-202024-06-202024-06-202024-06-202024-06-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.