RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER İSTANBUL GEZİSİNDEN DÖNDÜLER...

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem ortak sınavlarında başarı göstermiş olan Rize Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencileri Rize Valiliği ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle gitmiş oldukları İstanbul gezisinden döndüler ve Rize Valisi Sayın Ersin YAZICI´ya teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet HUT, Müdür Yardımcısı Osman YAZAR ve Okul Aile Birliği Başkanı Nakiye CERRAH eşlik ettiler.  
ÖĞRENCİLER İSTANBUL GEZİSİNDEN DÖNDÜLER...

Ortak sınavlarda başarılı  olan öğrenciler İstanbul´un kültürel ve tarihi mekânlarını kültür turu adı altında gezerek Rize´ye geri döndüler. Öğrenciler gezi boyunca güzel vakit geçirip moral depoladılar. Daha önce İstanbul´u görmeyen öğrenciler geziden çok memnun olduklarını söyledi. Öğrenciler Miniatürk, Panorama 1453, Sultan Ahmet Meydanı, Ayasofya,  Beyazıt Meydanı, Eminönü, Taksim Meydanı, İTÜ Maslak Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi, Beyoğlu Belediyesi Türabibaba Kütüphanesi ve Bilgi Erişim Merkezi, TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi, Osmanlı Arşivleri Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Gülhane Parkı, İstiklal Caddesi ve Galata Kulesini gezdiler. RENK Projesi kapsamında, Rize´den İstanbul´a giden öğrenciler, gezi dönüşü Vali Ersin YAZICI´ya teşekkür ziyaretine geldiler. Gezinin oldukça eğitici ve verimli geçtiğini söyleyen Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet HUT, "Bizim de ufkumuzu genişleten, öğrenci psikolojisinin daha yakından gözlemlememizi sağlayan bu gezi için maddi ve manevi katkıları olan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı´ya ve Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah DEMİRCAN´a teşekkürü borç biliyorum" dedi. Gezinin, Beyoğlu Belediye Başkanlığı´nın katkılarıyla gerçekleştirildiğini belirten Vali YAZICI, 20 öğrencinin 7 görevli eşliğinde ´megakent´te çeşitli aktivitelerde bulunduğunu kaydetti. Kişisel ve eğitimsel başarılar dikkate alınarak, bu tarz ödüllendirmelerin devam edeceğini belirten Vali Ersin YAZICI, "İstanbul gezimiz öğrencilerimiz için sıradan bir gezi değildir. Bu gezimiz ortaokul son sınıf öğrencilerimiz için vizyon gezisi oldu. Bir başarı hediyesi oldu.  Ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan en önemli illeri arasında ilk sıralarda gelen İstanbul´u,  öğrencilerimizin görmesini istedik. Öğrencilerimiz İstanbul´da çok güzel yerleri gezme fırsatı da buldu" dedi. Kendilerine destek olmasından dolayı Vali Ersin YAZICI´ya mektup yazan öğrenciler, Vali amcalarına teşekkür ettiler. Başarılarının karşılığında İstanbul gezisiyle ödüllendirilen öğrenciler, 27-28 Nisan´da yapılacak TEOG´da başarılı olarak en iyi liselerde okuma hakkı kazanacaklarının sözünü verdiler.

10-02-201610-02-201610-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.