RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZDEN ÖĞRENCİYE EV ZİYARETİ

MÜDÜRÜMÜZDEN ÖĞRENCİYE EV ZİYARETİ

Sağlık nedenlerinden dolayı okula fiilen devam edemeyip eğitimlerini eve gelen öğretmenlerle alan öğrencilerimize Milli Eğitim Müdürümüz KOÇAK tarafından ev ziyaretleri devam ediyor.

Geçen sene cam kemik hastalığına yakalanan Derepazarı Ali Rıza Yılmaz Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Ali ERDÖNMEZ Müdürümüz Yaşar KOÇAK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN, Şube Müdürleri Şakir MARANCI, Zafer HAŞİMOĞLU ve okul müdürü Hüsamettin KAYMAKÇI tarafından evinde ziyaret edildi. Ziyarette öğrenci hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN “Öğrencimiz; Tokat’tan ilimize mevsimlik çay tarımı işçisi olarak gelen 6 çocuklu bir ailenin 3. çocuğudur. 3 yıldır 2 kardeşi ile birlikte Derepazarı Ali Rıza Yılmaz Ortaokulunda eğitimini devam ettirmektedir. Ansızın vücudunda oluşan kemik kırılmaları nedeniyle 2018-2019 eğitim öğretim yılında okulda eğitimine devam edemeyen öğrencimiz Bakanlığımızın evde eğitim uygulamasından faydalanmaya başlamıştır. Cam kemik hastalığının bu yıl daha ağırlaşması ve geçirdiği bazı ameliyatlar sonrasında artık yürüyemez hale gelen öğrencimiz okula devam edemeyecek duruma geldiğinden öğrencimizin eğitim öğretim faaliyetlerinin bu süreçte aksamaması için gerekli tedbirler alınarak evde eğitim süreci başlatıldı. Ali Rıza Yılmaz Ortaokulu öğretmenleri tarafından öğrencimize Türkçe dersinden 2 saat, Matematik dersinden 3 saat, Fen Bilimleri dersinden 3 saat ve Sosyal Bilgiler dersinden 2 saat olmak üzere haftada toplam 10 saat evde eğitim verilmektedir.” dedi.

Öğretmenlerimizin bu fedakâr davranışlarına teşekkür eden İl Milli Eğitim müdürü Sayın Yaşar KOÇAK “Öğrencimize Allahtan şifalar diliyorum. Çocuğumuz için kendi imkânlarıyla bu köye gelerek bu aileye derman olmaya çalışan öğretmenlerimizi kutluyorum, bu imkânı sağlayanlara şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.