RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TRT RADYO 1 CANLI YAYININDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, TRT Radyo 1 canlı yayınına konuk olarak ilimizde depremzede vatandaşlarımızın eğitim ihtiyaçları ve eğitim öğretim faaliyetleri noktasında alınan önlemler ve deprem sonrası yapılan yardım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
MÜDÜRÜMÜZ TRT RADYO 1 CANLI YAYININDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası ilimize gelen öğrencilerimizin eğitim durumları hakkında açıklamalarda bulunmak üzere TRT Radyo 1 mikrofonlarına konuk olan Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, ilimize gelen afetzedelerin öncelikle toplu bulunduğu yerler başta olmak üzere tüm adreslerin ziyaret edilerek öğrencilerin eğitim durumlarına dair bilgilendirmelerin yapıldığını; afetzedelerin bulunduğu adreslerin Okul Müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından ziyaret edildiği ve diğer ihtiyaçlar ile birlikte eğitime dair taleplere ilişkin çalışmaların da yürütüldüğünü belirtti.

Eğitim öğretime verilen aranın ardından ders zilinin çalması ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki okullarımıza yerleştirilen öğrencilerimizin taşımalı eğitim kapsamına alındığını belirten Müdürümüz, aynı zamanda öğrencilerimizin ücretsiz yemek hizmetinden de faydalandırıldıklarını ifade etti.

Afetzede aileleri ve çocuklarına yönelik yapılan eğitim faaliyetlerinde sürekliliğin sağlanması ve ilimize gelen afetzedelerin eğitime yönelik soru ve sorunlarına cevap verebilmek adına Gençlik Merkezinde Müdürlüğümüze ait büronun vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu, büroda bulunan personellerimiz aracılığıyla eğitim ile ilgili taleplerin hızlıca değerlendirilerek sonuca ulaştırıldığını da sözlerine ekleyen Müdürümüz Engin EMEN; Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmeninden iaderecisine tüm personelimiz depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak konusunda özveri ile çalıştığını belirterek sözlerini tamamladı.

21-02-202321-02-202321-02-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.