RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ, SAYIN VALİMİZİN İŞTİRAKLERİYLE MUHTARLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN KAHVALTI PROGRAMINA KATILDI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN,Rize Valisi Sayın Kemal ÇEBER'in iştirakiyle "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla  düzenlenen kahvaltı programına katıldı.
MÜDÜRÜMÜZ, SAYIN VALİMİZİN İŞTİRAKLERİYLE MUHTARLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN KAHVALTI PROGRAMINA KATILDI

Rize Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Kemal Çeber, "Toplantımıza iştirak eden muhtarlarımız nezdinde demokrasimizin ilk halkasını oluşturan tüm muhtarlarımızın muhtarlar günün kutluyorum.

Muhtarlarımız halkla sürekli iç içe olarak sorunlara çözüm üretme ve vatandaşımıza hizmet götürme noktasında çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Bulunduğu mahalle ve köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynayan ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan muhtarlık 1829 yılından günümüze yenilenerek aktarılmıştır. Köklü geçmişiyle demokrasinin ilk adımı, vatandaşın çaldığı ilk kapı olan muhtarlarımız yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Milletimizin tercihi, teveccühü ve seçimiyle işbaşına gelmiş siz değerli muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktasınız. Devletimizin ücra köşesindeki gören gözü, vatandaşımıza uzanan elisiniz. Devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımız çalışmaları kolaylaştıran ve kamu hizmetlerinin etkinlik ve performansının arttırılmasında lokomotif görevi görmektesiniz" dedi.

Rize Valisi Kemal Çeber'in katılımları ile gerçekleştirilen programa; Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Ömer Faruk Duman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize İl Jandarma Komutanı Alb. Hakan Dedebağı, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Muhtarlar Derneği ve Muhtarlar Federasyonu Başkanları, Rize merkez mahalle ve köy muhtarları ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Rize Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Kaya, programın sonunda muhtarlara vermiş olduğu destekten dolayı Sayın Valimiz Kemal Çeber'e  plaket takdiminde bulundu.

19-10-202119-10-202119-10-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.