RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK´ın 2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK´ın  2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL MESAJI

               Çok Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

  Sevgili Öğrenciler,

  Değerli Veliler,

17 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 öğretim yılının 18 Ocak 2019 tarihi itibariyle I. Kanaat döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bu dönemde ilimizde yaklaşık 58 bin öğrenciye; 4735 öğretmenle 323 kurumda eğitim öğretim hizmeti verilmiştir.

Medeniyetlerin devamlılığı, ülke insanının geleceğinin garanti altına alınması, ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Yarına umutla bakmanın, mutlu bir toplum olmanın, çağdaşlaşmanın, medeniyet genetiğinin geçmişten geleceğe taşınması ancak doğru ve planlı bir eğitimle mümkün olabilir. 

Sevgili öğrenciler,

Eğitim; sadece not demek değildir. Eğitim; babaya, anneye, büyüğe saygıdır. Eğitim; küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir. Eğitim; mensubu olduğumuz şerefli milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim; vefadır. Bir karne hiçbir zaman başarısızlığın göstergesi değildir. Başarının ve başarısızlığın kriterlerinin bile tam olarak belirgin olmadığı bir durumda karneyi, eğitim dediğimiz uzun yolculuğun işaret taşları olarak görmelisiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç kaybetmeyin. Sizi başarıya ulaştıracak olan sihirli güç burada gizlidir.

Bu kısa tatil süresince; zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin. Kitap okuma alışkanlığı kazanmanın çok önemli olduğunu bilin. Çağı yaşamak, geleceğe uzanmak, toplumda iyi yerlere gelmek, toplumu ve insanları, hepsinden önemlisi dünyayı anlamak için okumak vazgeçilmezdir ve bilgi çağının gerektirdiği donanım kitaplarda saklıdır. Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak yetişmeniz, geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarmanızı sağlayacaktır.

 Değerli velilerimiz,

Her karne aslında bir aynadır. Fakat aynada yansıyan, sadece öğrenci değildir. Bu aynalarda görünen sadece öğrencilerimiz değildir, velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Bu sorumluluğu, sadece bu minicik yüreklerin omuzlarına yüklememek gerekir. Unutmayalım ki onların hassas dünyalarında koparacağımız fırtınaların yol açtığı hasarlar, telafisi mümkün olmayan felaketler doğurabilir.

 Değerli öğretmen arkadaşlarım,   

 İçinde yaşadığımız bu yeniçağ ile birlikte eğitimin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirmek zorlu bir süreç ve mukaddes bir görevdir. Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle büyük ve güçlü Türkiye’nin kutlu ilerleyişinde önemli payeye sahip olduğunuzu âcizane ifade etmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan;  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve diğer eğitim personelimize, eğitime gönül vermiş velilerimize teşekkür ediyorum. Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                     Yaşar KOÇAK

                                                                                 Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.