RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

İlimiz genelindeki Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile Hayat Boyu Öğrenme biriminden sorumlu Şube Müdürümüz Ali Kemal KARACA başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK da teşrif ederek tanışma gerçekleştirildi.

Halk eğitim merkezlerimizin önemini vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz KOÇAK, “Hayata hazırlık olarak düşünülen eğitim, öğrenme sürecini bir kısır çemberin içine hapseder. Ancak daha sonra kendi dışına taşmak isteyen bireyler, klişe düzene alternatif olarak yeni kavramlar, yeni motifler, yeni metotlara ihtiyaç duyarlar. Öğrenme yaşı ve zamanını ortadan kaldırarak, nice yetenekli insanların keşfedilmesiyle ülkemizin ilerlemesi yönünde etkili faaliyetler yürüten Halk Eğitim Merkezlerimiz tam da bu ihtiyaçlara cevap vermek için var. İlimizin kültürel dokusunun çeşitliliği halk eğitim merkezlerimizin daha aktif çalışmalarını gerektiriyor. Değişik fikirlerin harmanlandığı bu güzîde kurumlara her türlü desteğe hazırız.” dedi.

         Müdürümüz KOÇAK, tanışma faslından sonra başka bir programa katılmak üzere toplantıdan ayrıldı. “Girişimcilikte Önce Kadın” Projesinin detaylarından bahsedilen toplantı halk eğitim faaliyetlerinin genel değerlendirmesinin ve yapılacak faaliyetlerin planlamasının ardından sona erdi.

14-12-201814-12-201814-12-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.