RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARADA

MÜDÜRÜMÜZ KOÇAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARADA

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK göreve yeni başlaması münasebetiyle ilimizin basın mensuplarıyla Öğretmenevinde bir araya gelerek bir tanışma toplantısı düzenledi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER ve şube müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda öncelikle Müdürümüz KOÇAK kendini tanıttı. Ardından şube müdürlerimiz tek tek kendilerini tanıtıp görevli oldukları alanlarla ilgili bilgi verdiler. Tanışmanın ardından KOÇAK “Gördüğünüz gibi oldukça genç ve dinamik bir kadroyla çalışıyoruz. Kendi alanlarına oldukça hâkim bir kadroyla çalışmak Rize’nin eğitiminde hedeflediğimiz başarıyı yakalamada bizim için bir fırsat olacaktır. Bu güzel kadroyla Rize’nin dezavantajlı durumlarını avantaja çevirmek için; Rize’nin eğitim camiasına, çocuklarımızın tutum, davranış ve başarısına canlılık katmak için buradayız.” dedi.

Basın mensuplarının zor şartlar altında çalıştıklarına değinen Müdürümüz KOÇAK “ Gazeteciliğin ülkemizde ne kadar değerli olduğunun, toplumumuzda özgür düşüncelerin, farklı düşüncelerin ifade edilmesinin yanı sıra biz eğitimcilerin okullarda öğrencilerimizi ülkenin geleceğine hazırlarken sizlerin de basın yoluyla toplumun eğitiminde ve gelişiminde ne kadar büyük önem arz ettiğinin bilinci içerisindeyiz.Basın, bir ilin aynasıdır. Yaptığımız hizmetlerin duyurulması ve aksaklıkların giderilmesi için dışarıdan bakan bir gözün, bizlere gözümüzden kaçanları hatırlatmasıdır. Değerli basın çalışanlarımızın, hizmetlerin ve dolayısıyla eğitim adına yaptığımız işlerin kalitesinin artmasında kritik öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, yapılacak haberlerin teyidinin alınması için kurum olarak her zaman yanınızdayız. Bu sizden oldukça önem arz eden özel bir beklentimizdir.” dedi.

Rize’nin eğitim süreciyle ilgili bilgilendirme yapan KOÇAK “ İlimizde okullaşma olarak ciddi ve acil bir bina ihtiyacımız bulunmamaktadır. Eğitim çağı olarak okula gitmeyen öğrenci sıkıntımız da yok. Bu durum da aslında ilimiz halkının eğitime duyarlılığını göstermektedir. Burası doğusu ve batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle çok büyük olmayan derli toplu bir il olduğundan ve göze çarpan bir sıkıntısının da olamamasından dolayı beklenti de elbette büyük oluyor. Ancak unutulmamalıdır ki eğitim bir süreçtir. Elbette ki lokal bazı çalışmalarımız olacak. Nitekim ikinci dönem hemen her ders grubunun zümre başkanları ile birebir  görüşmeler yapacağız. Böylelikle her öğretmenimize ulaşabilmiş olacağız. Çünkü eğitimin mutfağında öğretmen var. Müfredatın istediği kazanımları kazandırma, öğrencilerde istenilen davranışları oluşturma ve başarı kazandırma anlamında öncelikle öğretmeni motive edebilmeliyiz. Öğretmenlerimizi motive edecek hizmet içi eğitimlerle ilgili RTEÜ Rektörümüz Sayın KARAMAN ile görüşmeler yaptık. İşbirliği ile verimli ve etkili hizmet içi programlar planlıyoruz. Sadece öğretmenlerimize değil, bu eğitim sürecine dahil olan her kesim ile eğitimin bütünlüğünü sağlayacağız. Bir çocuğu hayatta karşılaştığı her ortam eğitiyor. Dolayısıyla servis araçlarında karşılaştığı ortamda eğitimine olumlu ya da olumsuz yön veriyor. Bunun için servis şoförlerimizin de yasaklayarak değil eğitimin içine alarak  eğitsel davranmalarını sağlayacak bir eğitim faaliyeti planlıyoruz.” dedi.

İlimizde çok büyük yatırımlar yapılarak oluşturulan ve çok güzel bölümleri olan meslek liselerimize yönelik öğrencilerin yönlendirilmesinin önemli olduğunu belirten KOÇAK daha sonra basın mensuplarının yönelttiği soruları cevaplayarak, çözüm önerileri ve yapılması istenenleri not aldı.

15-01-201915-01-201915-01-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.