RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ İLKOKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARADA

MÜDÜRÜMÜZ İLKOKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARADA

Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK il genelinde görev yapan İlkokul müdürleri ile Mehmet Akif  Ersoy Ortaokulu toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantıda ilkokulun öğrencinin gelecek öğretim aşamalarının temelini oluşturan ve gelişim açısından en kritik yaşlarını geçirdiği dönem olduğunu vurgulayan Müdürümüz KOÇAK, okul ortamının gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırarak çocukların topluma ve kendine yararlı bir birey olmasını sağlayacak şekilde oluşturulmasını istedi. Müdürümüz KOÇAK “Eğitim hayatlarının zorunlu olan ilk aşaması olarak ilkokul, bireyin düşünmesi, anlaması, yargılaması, analiz yapması, sıralaması ve sınıflandırması gibi becerilerinin kullanmasına ve geliştirmesine olanak sağlar. Hayatı sürdürmede neredeyse temel ihtiyaçlardan biri olan okuma ve yazma eğitimi alındığı ilk yerdir. Alınan bu eğitimle yalnızca sözel iletişim kuran çocuk artık farklı kanallarla iletişim kurabilir hale gelir. Geleceğin emanet edileceği bireylerin temellerinin atıldığı ilkokul, toplumun kültürel mirasının sonraki nesillere aktarılmasına olanak sağladığı gibi, toplum bilinci oluşmasına, geçmiş ile gelecek arasındaki bağlantıyı sağlamaya ve bireyi toplum içindeki gündelik yaşamına hazırlamaya yardımcı olur. Aslında bahsettiğimiz bütün beceriler, davranış ve düşünceler; yaşamaya, birey olmaya ve geleceğe hazırlamaya yönelik küçük gibi görünen, bir araya gelince kişiyi oluşturan adımlardır. Bu adımların doğru bir bağlamda atılmasının ne kadar önemli olduğu, bireyin geleceğinin şekillendiğini görüyoruz.” dedi.

Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU’nun da katıldığı toplantıda okullarımızın her türlü iletişim yoluyla etkinliklerini paylaşmaları ve okullar arası yardımlaşma ve desteğin gerekliliğini vurgulayan müdürümüz KOÇAK “Toparlanın arkadaşlar, kalıyoruz ve yeni başlıyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.