RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 2 MART MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 2 Mart Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle bir mesaj yayınladı.
MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 2 MART MESAJI

Her karış toprağında milli birlik ve beraberliğimizin izlerini taşıyan ve aziz vatanımızın kıymetli bir parçası olan Rize'mizin kurtuluşunun 105. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Türk Milleti, tarih boyunca sürekli hür ve bağımsız olarak yaşamış, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla vazgeçmemiştir. Milletimize bu mücadele ruhunu veren en önemli unsur,  istiklale ve bağımsızlığa duyduğu özlem ve vatan için şehit olma arzusudur.

Tarihini, geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Vatanımız için mücadele eden ecdadımıza bugün biz torunları olarak daha çok çalışıp vefa borcumuzu ödemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıldönümünü bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

02-03-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.