RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN TEKNOLOJİ VE YETENEK ATÖLYELERİ PROJESİNE KATILAN ÖĞRETMENLERİMİZİ ZİYARET ETTİ

Müdürümüz Engin EMEN Rize İmam Hatip Ortaokulunda devam etmekte olan Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesine katılan öğretmenlerimizi ziyaret etti. 
MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN TEKNOLOJİ VE YETENEK ATÖLYELERİ PROJESİNE KATILAN ÖĞRETMENLERİMİZİ ZİYARET ETTİ

Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) ile Türk Milli Eğitim sisteminin amaçlarından olan; "nitelikli insan gücü yetiştirmek" düşüncesi doğrultusunda, değişen ve gelişen dünyanın sahip olduğu tüm olanakların kullanılması ve bu sayede yeni gelişimleri ortaya koyacak zihinlerin gelişmesine destek olunması ve Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında milli kalkınma hamlesine katkıda bulunacak öğrencilerin yetiştirilerek bu alanlardaki gelişme ivmesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Karadeniz Bölgesinde bulunan 6 ilde toplam 13 atölye kuruldu. Rize'de Kurtuluş İlkokulu ve Rize İmam Hatip Ortaokulu'na birer atölye kuruldu. Projenin uygulanmasına öncü olacak öğretmenlere Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi Uzaktan Eğitim Merkezi hocaları tarafından 40 saat uzaktan, 40 saat yüz yüze eğitici eğitimi verildi.

Uzaktan eğitim programı kapsamında Scratch ile animasyon oluşturma, Python 3 ile algoritma geliştirme, Inkscape programı ile grafik tasarım ve animasyon uygulamaları eğitimi verildi. Yüz yüze eğitim programı kapsamında ise ilimizden 10 öğretmene Rize İmam Hatip Ortaokulu'ndaki atölyede Tinkercad ile 3 boyutlu tasarım ve 3 boyutlu yazıcı kullanımı, Arduino IDE ile robotik kodlama, Makeblock, Micro:bit ve temel elektronik konularında uygulamalı eğitim verildi.

24-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.