RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN ŞEHİT ONUR KILIÇ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE DKAB TOPLANTISINA KATILDI

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet GÜRBÜZ ve Şube Müdürümüz Evren GÖRMÜŞ'ün de katıldığı toplantıda güncel sorunlar ve çözüm önerilerine değinildi.
MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN ŞEHİT ONUR KILIÇ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE DKAB TOPLANTISINA KATILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerin Mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Planı" (DÖGEP) çalışmaları kapsamında Merkez ilçede görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimizin katılımıyla Ekim-Kasım Dönemi faaliyeti Şehit Onur Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Öğrencilerin Ahlaki Olgunluk Düzeyleri ve DKAB Dersine Yönelik Tutumları başlıklı toplantıda konuşan Müdürümüz Engin EMEN öğrencilerimize iyi, ahlaklı insan olmanın gerekliliklerini sadece derste değil, ders dışı tavır ve davranışlarımızla da göstermeliyiz dedi. Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasıyla açılan etkinliğin devamında Rize Merkez ilçede farklı okullarda eğitime devam eden 768 öğrenci üzerinde Yüksek Lisans Tezi olarak yapılan çalışma verileri değerlendirildi. Çalışmayı yapan Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Güllü Manolya BAYRAKTAR tarafından sonuçlar katılımcılara aktarılarak üzerinde istişareler yapıldı. Öğrencilerin Ahlaki Olgunluk düzeyi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine karşı olan tutumlarının olumlu yönde arttırılması için çeşitli yöntemler üzerinde istişareler yapıldı. Etkinlikte ayrıca katılımcı öğretmenlerimize mesleki doyum anket uygulaması yapıldı. Faaliyetin en son kısmında ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için kullanılabilecek eğitim materyallerine ilişkin sunumlar yapıldı.  

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.