RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİ MİNİ BİR’LER ŞİMDİ OKULLU OLDU

MİNİ MİNİ BİR’LER ŞİMDİ OKULLU OLDU

Dünyanın en önemli varlığı insandır ve en önemli görev de bu kıymetli varlığın eğitilmesidir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içinde görmek, çağdaş toplum olabilmenin en temel ve vazgeçilmez unsurlarından biridir. Yıllar, yüzyıllar önce bile Çin Bilgesi Kvan Tzu’nun çok bilinen, çok söylenen dizeleri de bu doğrultuda çok anlamlıdır. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan; tohum ek; ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın. Ama yüzyıl sonrasıysa düşündüğün; öyleyse halkı eğit.  Bir kez ürün verir ekersen tohum,  on kez ürün verir ağaç, eğer halkı eğitirsen, yüz kere olur bu ürün.”

2018/2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilk kez okula başlayan sevgili minik öğrencilerim, ortaokula başlayan 5. sınıf ve ortaöğretim kurumlarına yerleştirilen 9. Sınıf öğrencilerim; oryantasyon eğitimi kapsamında sizler için bir hafta erken çalan okul zili ile yeni okul yuvalarınıza ilk adımlarınızı attınız. İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen Rize Milli Eğitim ailesine hoş geldiniz.

 Sevgili öğrencilerim,

Sizlerle anlam kazanan, sizlerle güzelleşen ve bütünleşen okullarımızda, bilimi, teknolojiyi, sevgi ile bütünleştirerek, imkânsızı kolay, kolayı da zevkli ve eğlenceli öğreterek; araştıran, sorgulayan, kendi kararlarını verebilen, teknolojiyle uyumlu daha da önemlisi çözüm üreten bir nesil olarak yetişmeniz için çalışmaktayız. Sizler de okulun bütün imkânlarını kullanarak, öğretmenlerinizden en iyi biçimde yararlanın, okulunuza devam etmeyi, devamsızlık yapmamayı, planlı ve düzenli çalışmayı alışkanlık haline getirin çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.

Bu bilinçle nice başarılara imza atacağınıza olan inancımla, yeni eğitim kurumlarınızın size ve milletimize hayırlı olmasını diliyor ve hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Ahmet Hamdi YILMAZ

 Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.