RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un Veda Mesajı

2014 yılı ekim ayından bu yana ilimizde görev yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine atanmasının ardından bir veda mesajı yayımladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un Veda Mesajı

Görev yaptığı süre zarfında eğitim camiası ile eğitim öğretim adına birçok başarıyı gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten DURMUŞ, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Göreve başladığım 02.10.2014 tarihinden bugüne yöneticisi, öğretmeni ve tüm eğitim çalışanları ile Rize’nin eğitim kalitesini üst noktalara taşıma çabasında olduk. Bu camianın bilgi birikimi, enerjisi ve çalışma heyecanına güvenerek başladığımız görevde hakkaniyet ölçüsü içerisinde doğru ve güzel işler yapmaya gayret gösterdik. Bu doğrultuda eğitimin bireyi nitelikli hale getirme çabası olduğu düşüncesiyle, güzel ahlaka sahip, kaliteli nesiller için tüm imkânları kullanarak eğitim kurumlarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirip nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık. İlimizin eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişimin hız kesmeden sürdürüleceği inancındayım. İki buçuk yıllık süre zarfında iletişim kanallarını her daim açık tutarak ve istişareyi gözeterek görevimi ifa etmeye çalıştım. Uzlaşma kültürü içerisinde okul ve kurumlarımızda temel yaklaşımımız; özgüveni aşılayan, adalet ve hakkaniyete riayet ederek davranmak olmuştur. Şahsım için önemli olan görevimi layıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, bu kubbede hoş bir sada bırakabilmiş olmaktır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan ve bayrak sevdasını gönüllerine nakşetmiş milli şuura sahip bireyler olarak yetiştirme çabasında olan yöneticilerimize bilhassa öğretmenlerimize müteşekkirim. İlimizde gerçekleştirdiğimiz Renk Projesi ile elde edilen her başarının altında sizlerin imzası, her güzelliğin gerçekleşmesinde sizlerin büyük emekleri var. Bu duygu ve düşüncelerle desteklerinden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren Sayın Valilerimiz Ersin YAZICI ve Erdoğan BEKTAŞ’a, milletvekillerimize, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, değerli basın mensuplarımıza, tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm eğitim çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Çalıştığım süre içerisinde benden doğan haklarımı helal ediyorum. Üzerimde haklarınızın olduğu düşüncesiyle haklarınızı helal etmenizi bekliyorum. Bundan böyle Ankara’da sıcak bir çay ikram edecek bir hemşehriniz olduğunu belirtirim. Görev yaptığım süre içerisinde Rize’de yıkılması imkânsız dostluk bağları kurduk. Rize ve Rizeli hemşehrilerim hafızamda yaşamım boyunca silinmeyecek izler bıraktılar. Geriye dönüp baktığımda gelebilecek çok sayıda kapımın olduğunu düşünüyorum.

Meslektaşlarım, Allaha ısmarladık…

 

Rizeli hemşehrilerim, Allaha ısmarladık…

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.