RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´a Veda Yemeği Düzenlendi.

02 Ekim 2014´den beri ilimizde görev yaptıktan sonra MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´ne Daire Başkanı olarak atanan Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ onuruna veda yemeği düzenlendi.
Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´a Veda Yemeği Düzenlendi.

Programa; İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, MEB Müşaviri Adem KÜLÜNK, Maarif Müfettişleri Başkanı Nuri AYDIN,  İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa KALENDER, Salih YELKENCİ, şube müdürleri, maarif müfettişleri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler ile milli eğitim personeli katıldı.

Programda okul müdürleri adına açılış konuşmasını Fatih Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim İSMAİLOĞLU yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´un 2014 yılında Rize´ye atandığını hatırlatan İsmailoğlu, “Müdürümüz geldiği günden bu yana hep yanımızda oldu. Eğitim camiamıza kattığı değerlerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bundan sonraki görev yapacağı Ankara ilinde de inşallah hayırlı hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz. Tüm okul müdürleri adına İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´a teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri adına İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, veda konuşmalarının zor olduğunu ifade etti. Ahmet Hamdi YILMAZ, “Müdür beyi seviyorduk. Kendisinden Allah razı olsun. Ben hem şahsım hem de ilçe yöneticileri adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz Müdür beye hakkımızı helal ediyoruz. İnşallah o da bize helal eder. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

Programı düzenleyen ve katılan davetlilere teşekkür ederek veda konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ayrılışların zor olduğunu dile getirdi. DURMUŞ, “Çalıştığımız süre zarfında kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdim. Hayat denilen kavram böyle devam ediyor. Bugün Rize´ye veda ederken geriye dönüp baktığımda beni misafir olarak kabul edebilecek bir çok kapının olduğunu bilmek beni çok mutlu ediyor. Önemli olan çalıştığın sürede bulunduğun makama neler kattığındır. Bir düşünürün de dediği gibi hayat, Allah’ın insanlara nasip ettiği bir film şerididir. Hayatın kalitesi, o film şeridi içerisine kattığınız kaliteli resimlere bağlıdır” diye konuştu.

Makamların geçici olduğunun altını çizen İl Müdürü Şemsettin DURMUŞ, “Mevkiler ya da makamlar geçicidir. Mevki ve makamı geride bıraktığınızda sizi arayıp soran veya selamlaşan dostlarınız varsa siz kıymetlisinizdir. Çalışma hayatınızda ailenize, arkadaşlarınıza ve çevremizdeki insanlara vakit ayırmalısınız. Özellikle şunu belirteyim ki ailenizi ihmal etmeyin.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, “Çalıştığım süre zarfında üzdüğüm ya da kırdığım arkadaşlarım varsa haklarını helal etsinler. Benden yanatüm haklarınızi helal olsun. Umarım her biriniz gelecekte Rize´de çok daha başarılı ve kıymetli işler yaparsınız. Programa katılan herkese tek tek çok teşekkür ediyorum” diyerek Necip Fazıl Kısakürek´in "Şarkımız" şiirinden şu dörtlükle konuşmasına son verdi:

"Gideriz nur yolu izde gideriz,

Taş bağırda, sular dizde, gideriz,

Bir gün akşam olur, biz de gideriz,

Kalır dudaklarda şarkımız bizim..."

Veda konuşmalarının sonrasında sırasıyla Hasan Kemal Yardımcı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi okul yöneticileri, Rize Halk Eğitim Merkezi yöneticileri, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´a hediyelerini takdim ettiler. Rize´deki eğitim camiası adına MEB Müşaviri Adem KÜLÜNK ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa KALENDER ile Salih YELKENCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´a hediyelerini takdim etti. 

Program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

12-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-201712-02-2017

13-02-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.