RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ HAFTA SONU YETİŞTİRME KURSLARINI ZİYARET ETTİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI…

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ HAFTA SONU YETİŞTİRME KURSLARINI ZİYARET ETTİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI…

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş cumartesi günü Fatih Anadolu Lisesi ve Rize Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerden kursların işleyişi hakkında bilgi aldı.

Daha sonra sınıflarda öğrencilerle bir araya gelerek önemli paylaşımlarda bulundu. Durmuş, Pazar günü de Rize Mesleki Teknik Anadolu Lisesi okul aile birliği toplantısına katıldı. Rize Öğretmenevinde geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıda Durmuş, velilerin toplantıya gösterdikleri ilgiden dolayı çok mutu olduğunu, sık sık okula gelerek çocukları hakkında öğretmenlerle görüş alış verişi içinde bulunmalarının çok faydalı olacağını dile getirdi.

Durmuş; "Çocuklarımız hem biz eğitimciler, Hem de siz anne babalar için çok önemli ve değerlidir. Yarınlara umutla bakabilmemiz yetiştirdiğimiz insanın kalitesine bağlıdır. Dünya her alanda çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Dünkü metotlarla çocuklarımıza yaklaşırsak onlarla iletişim kuramayız. Mevlana’nın deyişiyle  "Dün dünde kaldı cancağızım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım." Onlara karşı ölçülü olalım, onları şımartmayalım,  davranışlarımızda tutarlı olalım, yanlışlarını başkalarının yanında söylemeyelim, çocuklarımızın iyi özelliklerini ön plana çıkaralım. Onlarla ilgili alacağımız kararlara ortak edelim. Mükemmel olmalarını beklemeyelim çünkü biz büyüklerde mükemmel değiliz, her şeyden önemlisi çocuklarımıza zaman ayıralım. Sonuçta ektiğimizi biçeceğiz. Bol ürün almak istiyorsak tohuma iyi bakmalıyız." dedi.

Okul aile birliği yönetimine teşekkür eden Durmuş daha sonra toplantıdan ayrıldı. Cumartesi ve pazar programlarında Milli Eğitim Müdürümüze Maarif Müfettişleri Başkanı Nuri Aydın ve Şube Müdürü Hasan Tekke eşlik etti.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.