RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ SONA ERMESİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI…

2014-2015 Eğitim öğretim Yılını tamamlamış bulunuyoruz. İlimizde yaklaşık 61.489 öğrenci, 4.500 öğretmen, idareci ve velilerimizle karne sevincini birlikte yaşadık.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ SONA ERMESİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI…

Bu yıl eğitim öğretim faaliyetleri Rize’de çok “RENK”li geçti. Özellikle Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın eğitimi öncelikli konu olarak ele alması tüm öğretmen ve idarecilerimizle bir araya gelmesi, haftada en az iki okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle buluşması motivasyonumuzu arttırdı. Bu çerçevede sivil toplum kuruluşları, basınımız, ilimiz kamu kurum ve kuruluşu yöneticileri, gerek maddi gerekse manevi olarak bize destek oldular. 

Bu birliktelik hem TEOG’da hem de YGS’de akademik başarımızı arttırdı. Kitap okuma konusunda çok güzel sonuçlar aldık. İlimiz genelinde yaklaşık 865.000 kitap okundu. Öğrenci başına ortalama 14 kitap düştü. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler konusunda da önemli kazanımlar elde ettik.

Bu birliktelik ve motivasyon devam ettiği sürece önümüzdeki eğitim öğretim yılında daha önemli başarılara hep birlikte imza atacağımıza inanıyorum. 

Bu vesile ile öğrencilerimize aileleriyle birlikte güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen ve idareci arkadaşlarıma başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Bu yıl eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmemizde maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Milletvekillerimize, Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcımız Mehmet Özer’e, Rektörümüz şahsında Üniversitemize, sivil toplum kuruluşlarımıza, ilimiz kamu kurum ve kuruluşu yöneticilerine eğitim camiası adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Şemsettin DURMUŞ
Rize İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.