RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN YIL SONU MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının tamamlanması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN YIL SONU MESAJI

2021-2022 Eğitim öğretim yılının son ders zili bugün çaldı.

Bir yıldır geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan, dişini tırnağına takarak evlatlarını okutmak için seferber olan anne babalarının, yurdun dört bir yanında fedakârlık örneği göstererek yeni nesiller yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizin verdiği emek, karnelerle taçlandırıldı.

Sevgili öğrenciler,

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi alıyorsunuz. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Bu şekilde çalışanlar elbet bulundukları noktalardan daha üstlere tırmanabilirler. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Kitaplar en iyi arkadaşınız olsun.

Rize eğitim ailesinin değerli üyeleri, öğretmen arkadaşlarım,

Hep birlikte büyük heyecanlar ve hedeflerle başladığımız bir eğitim öğretim yılını daha güzel bir şekilde tamamlamanın kıvancını yaşıyoruz. İlimizde devam eden eğitim öğretim faaliyetleri, kültür, sanat ve spor etkinlikleri, topluma faydalı bireyler yetişme çalışmaları ve yakalanan başarılarda gösterdiğiniz gayret ve çabalardan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, hayat sizlerle daha güzel. Tüm öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yaz tatili diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Çocuklarımızın eğitim hayatlarında ve akademik başarılarında okul, çevre ve veli üçlüsünün el birliği ve gönül birliği vazgeçilmez esastır. Bugün öğrencilerimizin alacakları karneler aynı zamanda velilerimizle de ilgili önemli birer göstergedir. Çocuklarımızın minik dünyalarında alacağımız bilinçli roller ve aktif katılımlar onların yüzlerinde eksilmeyen tebessümlere dönüşecektir.

Bunun için daima birer destekçi ve teşvik edici olarak, özgüven yükleyen davranışlarla çocuklarımızın yanında olalım. Çocuklarımızın ülkemizin geleceğine değerli katkılar sağlaması için hep beraber her türlü özveriyi gösterelim.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlık, mutluluk dolu; yeni tecrübeler kazanacağınız, okuduğunuz kitapların her birinden heybenize yeni bilgiler katacağınız, sporu hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz, sanatın ruhunuza yeni ufuklar açacağı, güzel bir tatil diliyorum.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.