RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Kurban, Allah'a yakınlaşma vesilesidir. Sahip olduğumuz nimetlerin şükrünün ve bereketinin göstergesidir. Bugün bir çocuğu güldürmektir bayram. Bir dostun hatırını sormak, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını karşılamak, bir dertlinin derdiyle dertlenmek, bir hastaya şifa olmak, bir garibin duasını almaktır bayram. Kırgınlıklara merhem; birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi pekiştirmek için eşsiz bir fırsattır.

Hani zaman zaman, günün imkânlarını göz ardı eden "Nerde o eski bayramlar" deyip geçmişi özlemle yâd ettiğimiz anlar vardır. Geçmiş bayramları günümüz bayramlarına taşıyacak bizleriz aslında. Sevindirilecek bir çocuk, alınacak bir gönül, gözleri ufukta bir tanıdığın çalacağı kapıyı bekleyen bir yaşlının dokunulacak kalbi bizlere o eski bayramları yeniden yaşatır. 

Geçmişin tadı ile yarınlarımıza bırakacağımız bir bayram temennisiyle;Türk bayrağı altında,  milletçe hep bir arada, mutlu, huzurlu, iyilik, güzellik, sevgi ve esenlik dolu nice bayramlar geçirmemizi diliyorum. 

Bu vesileyle eğitim camiamızın, öğretmen ve öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.