RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz Türk Milletimizin ve ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında kazandığı büyük zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve haklı gururu içindeyiz.

Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere  Türk Milleti ve onun kahraman ordusu Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, yakın tarihimiz 15 Temmuz'da unutulmayacak dersler vermiş ve

"Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım;

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım."

mısralarının hayat bulduğu nice zaferler kazanmıştır.

Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu mücadelelerde kanını, canını vererek bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, bu büyük zaferin 99. yılında aziz milletimizin Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.