RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

"Bugün, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 93. yıldönümünü hep birlikte kutlamaktayız.

Türk Milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de liderlik eden, kutsal mesleği tercih ederek, onun getirdiği maddi manevi sorumluluğu omuzlarında taşıyan, bugünün fidanları olan minik yavrularımızın içindeki cevheri keşfeden, onlar ilmek ilmek, nakış nakış işleyerek geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı ve değerli günlerini kutluyorum.

"Hiçbir eğitim sistemi ya da program, öğretmenin karakteri kadar çocuğu etkileyemez." sözünden hareketle eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, sizler ve sizlerin yüreklerinde yaşattığı meslek aşkı olduğuna inanıyorum.

Bu meslek aşkı ile yavrularımıza karşı gösterdiğiniz fedakârlığın gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en güçlü dayanağımız olduğundan şüphemiz yoktur.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, bütün meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Başöğretmen Atatürk'e, başta görevi başında şehit düşen eğitimcilerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

Meslektaşınız olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyor ve Öğretmenler Günü'nüzü içtenlikle kutluyorum.

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.