RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BİTMESİ DOLAYISIYLA BİR KARNE MESAJI YAYIMLADI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının son bulması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BİTMESİ DOLAYISIYLA BİR KARNE MESAJI YAYIMLADI

Güzel ilimin güzel çocukları, gençleri, yavrularım,

Bugün eğitim öğretim yılının son günü...

Zaman zaman uzaktan zaman zaman yüz yüze katıldığınız eğitim öğretim sürecini büyük biz azim ve gayretle tamamladınız.

Ellerinizdeki karneler bir yılın emeği, alın teri...

Öğrenci olarak sizler, eğitimciler olarak bizler ve eminim ki veliler olarak da anne ve babalarınız için çok farklı, zahmetli bir süreç oldu. Salgının etkilerini eğitim camiası olarak iliklerimize kadar hissettik. Ama bu sürecin sizleri etkilememesi adına başta Milli Eğitim Bakanlığımız, sahada da eğitimciler olarak bizler tüm gücümüzle çalıştık. Eğer bugün karnelerinizi sizlere sosyal mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalarak okullarınızda verebildiysek bunu işte bu çabaya borçluyuz.

Bu anlamda sahada geleceğimizin sahibi yavrularımız için canla başla çalışan tüm paydaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Yavrularım,

Ben bir Milli Eğitim Müdüründen daha çok bir baba olarak sizlere şunu ifade etmeliyim ki karne notlarından daha fazla önemli olan sizlerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendinize neler katabildiğinizdir. Çünkü tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkileyen bu sürecin en büyük olumsuz etkisi sosyalleşememe, ekran bağımlığı ve fiziksel aktivitelerden uzak kalmaktır.

Bu doğrultuda şunu tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki akademik konular ileride telafi edilir; ancak eksik kalan kişisel ve sosyal gelişim süreci zaman kaybetmeden yaşında ve zamanında telafi edilmelidir. Bu nedenle Bakanlığımızın yaptığı planlamalar doğrultusunda hepinizi okullarımıza, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapabileceğiniz alanlara davet ediyorum. Bir baba olarak ben de her fırsatta çocuklarımda kâh bir potaya basket atacağım, kâh elimde bir uçurtma ile rüzgâra karşı koyacağım.

Değerli Velilerimiz,

Sizleri çocuklarımızla birlikte açık alanlara davet ediyorum. İnanın buna çocuklarımızın en az hava kadar, su kadar ihtiyacı var.

Salgına rağmen heyecanını, azmini kaybetmeden sınıflarda, okullarda inanılmaz işler başaran tüm öğretmenlerime,

Okulu fiziksel olarak her daim öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli şartlarda eğitim öğretim alması için hazır tutan idarecilerime,

Bu zorlu yolculukta çocukları ile birlikte eğitimci arkadaşlarımın her zaman yanında olan velilerime ve benimle birlikte her okula, her kuruma yetişmeye çalışan tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.