RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 1992 yılında alınan karar uyarınca 3 Aralık tarihi Dünya Engelliler Günü olarak değerlendirilmiştir.

Okulda, sokakta, işte bizimle birlikte yaşayan, üreten ve her yönüyle hayata tutunmaya çalışan engelli insanlarımıza karşı duyarlı ve destekleyici bakış açısıyla yaklaşmak çağdaş bir toplumun gereğidir. Unutulmamalıdır ki engeller bedenlerde değil zihinlerdedir. Her birimiz birer engelli adayı olarak zihinlerimizdeki önyargılardan kurtulmalı ve spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen hemen her alanda önemli başarılara imza atan, kazandıkları başarılar ile bayrağımızı her yerde gururla dalgalandıran engelli kardeşlerimizin azim ve özgüvenlerine her türlü takdiri göstermeliyiz.

İnsanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak bizlerin ortak amacı, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık oluşturmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamaktır. 

Bu anlamda Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyor ve onlar  için daha yaşanılır bir dünya oluşturma hedefini görev sayıyoruz. Onların eve mahkûm olmadığını, engelli olmayan akranları gibi tüm imkanlardan yararlanarak onların yanında olduğumuzu hissettirmek en büyük önceliğimiz.

Bu vesile ile çocuklarımızı her daim özel ilgi ve özel ilgi ile büyüten kıymetli ailelerine ve onları evlatlarından ayırmadan ilgilenen öğretmenlerimize teşekkür ederken 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.