RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞETİM YILI I. DÖNEM SONU MESAJI YAYIMLADI

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk döneminin bitişiyle öğrencilerimiz bugün karne heyecanı yaşadı.  Müdürümüz Engin EMEN 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu nedeniyle bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  ENGİN EMEN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞETİM YILI I. DÖNEM SONU MESAJI YAYIMLADI

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz,

Bugün 5 aylık bir maraton sonunda yaklaşık 60 bin öğrencimizle birlikte bir eğitim öğretim yarı yılını geride bırakmanın heyecanını yaşıyoruz.

Sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimizi özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının bu dönemi içindeki çalışmalarını karne ile taçlandıran öğrencilerimizi yürekten kutluyor; başarılarını devam ettirecekleri düşüncesiyle onlara da hayat boyu başarılar diliyorum.

Hayatın çok güzel bir kitap olduğunu göz ardı etmeden tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak geçirmenizi arzu ediyorum. Unutmayın ki söz konusu becerilerin bir hobi gibi yaşam alışkanlığı hâline getirilmesi çok değerlidir. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

 

Değerli meslektaşlarım,

Eğitimin, değerleri ve kültürü kuşaklara aktarmak, diğer yandan geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda değişimi başlatmak ya da değişimi başlatacak insanları yetiştirmek olduğunu biliyoruz. Eğitim ve öğretim dönemi boyunca 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle güçlü yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri her türlü takdirin üzerindedir.

Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada çocuklarımızın bütünlüklü gelişimini ve tam öğrenmelerini sağlamak için onları bugüne, şimdiye uyandırmak gerekiyor. Burada en büyük sorumluluk, hiç şüphesiz, bizlere düşüyor. Sorumluluk duygusuyla,  kararlılıkla ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla öğrencilerimizin kültürle, bilimle, sanatla, başkalarıyla daha da önemlisi benlikleriyle aralarında sağlıklı bağlar kurmaları için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

 

Kıymetli velilerimiz,

Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzun farkındayız. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir.

Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen nitelikli vakitler açısından da bir fırsat oluşturacaktır.  Onlara doğru rehberlik ederek yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman inanın çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel ve güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

 

Engin EMEN

Rize İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.