RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET HAMDİ YILMAZ´IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz gecesi milletin tarihin en büyük demokrasi dersini verdiğine dikkat çeken YILMAZ mesajında şu ifadelere yer verdi:
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET HAMDİ YILMAZ´IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

15 Temmuz gecesi yaşanılan ihanetin ve bu ihanete karşı kazanılmış olan şanlı halk zaferimizin 1. yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde 15 Temmuz’un ne olduğunu iyice anlamak ve anlatmak gerekiyor. Ülkemiz dünya üzerindeki konumu nedeniyle yüzyıllardır bütün dünyanın gözünün üzerinde olduğu stratejik bir bölgededir. Tarih sayfalarına bakıldığında bu topraklarda savaş eksik olmamıştır. Vatanımıza göz dikmiş düşmana karşı şehit olmak için can atan bir milletin fertleri olarak bizler vatanımıza kastetmiş her türlü hamleyi cesurca savuşturmayı başarmış olmanın özgüvenine sahibiz. Bunun yanında “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” anlayışını en önemli varlık prensiplerinden biri olarak yaşayan bir millet olarak, bu kararlılığımızı bir sene evvel bugün, dış güçlerin siyasi emellerine alet olmuş bir gruba karşı derin bir inanç ve kararlılıkla göstermiş olduk. Çok şükür ki büyük bir tehlikeyi milletimiz kısa sürede bertaraf ederek kurtuluş savaşında gösterdiği birlik ve beraberliği tekrar tüm dünyaya aynı kararlılıkla göstermiş oldu. 

Bu vesileyle şunu da görmüş olduk ki, bu topraklarda huzur içinde yaşamak istiyorsak tarih şuurumuz daima açık ve canlı olmalıdır. Bizler ecdadımızdan aldığımız kutsal emanetin başında kararlı bir şekilde durduğumuzu 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya kanıtlamış olduk. İhanetin ve zaferin aynı anda yaşandığı bir gece olarak yıllarca anılacak 15 Temmuz, tarih sayfalarında yerini çoktan almıştır. 

Şu halde bize düşen, bu emanete sahip çıkacak şuurlu nesiller yetiştirmek ve bin yıldır vatan yaptığımız bu toprakların her anlamda hakkını verecek, mazlumun yanında, zalimin karşısında duracak gençlere öncülük etmektir. Sahip olduğu imkânı ve gücü millî ve manevi değerleri uğruna kullanacak, aklı ve iradesi hür nesiller yetiştirmek, bugün daha çok önem kazanmıştır.

Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani vazifemizdir. Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.