RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜMÜZE FETİH ZİYARETİ…

Rize İMKB Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve fetih kostümlü öğrencilerinden oluşan bir heyet İstanbul’un Fethinin 562.yıldönümü münasebetiyle Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin Durmuş’u makamında ziyaret ettiler.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜMÜZE FETİH ZİYARETİ…

Bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Durmuş, “Çağ kapatıp yeni bir çağın açılmasına vesilen olan, aynı zamanda Türk Milletini Peygamber (s.a.v.) övgüsüne mazhar eden bu büyük fethin yıldönümü hepimize hayırlı olsun. İstanbul’un Fethi sadece bizim değil tüm dünya tarihi için de büyük bir olaydır. Bu fetih aynı zamanda 2.Mehmed’e “Fatih” unvanını kazandırmıştır. Bu şanlı fethin kahramanlarını canlandırarak tarihimize olan bağlılığınızı bir kez daha göstermiş oldunuz. Bu nedenle sizleri tebrik ediyor, ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ardından öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilen Durmuş’a öğrenciler kendi elleriyle hazırlamış oldukları temsili fetih tablosu hediye etti.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.