RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ´UN YGS SINAVI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ´UN YGS SINAVI MESAJI

Sevgili Öğrenciler

Uzun çalışmalar sonucunda hayatınızda önemli bir yer alacak olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz.

Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer.

Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını bir ölüm kalım sınavı olarak düşünmeyiniz. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizlerde kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

 Değerli Veliler

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani sizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırabilir. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır.  Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

Sınavın yapılacağı 13 Mart 2016 tarihinde saat 10.00’dan itibaren sınavın bitiş saati olan 12.40 kadar hem velilerimizin hem de Rizeli değerli hemşerilerimizin öğrencilerimizi rahatsız edecek dikkatlerini dağıtacak gürültü, ses, klakson kullanma gibi davranışlardan kaçınacağı ve gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.