RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ’UN YARIYIL MESAJI..

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ 22.01.2016 tarihi itibariyle başlayan yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem eğitimin 8 Şubat Pazartesi günü başlayacağını ve 17 Haziran’da tamamlanacağını belirterek, yarıyıl tatiline çıkacak öğrenciler, öğretmenler ve velilere önemli tavsiyelerde bulundu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ’UN YARIYIL MESAJI..

2015/2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarıyılını tamamlıyoruz. Yoğun bir tempo içinde, yorucu bir okul döneminin ardından öğrencilerimiz karnelerini alarak tatile girecekler. Öncelikle bu eğitim öğretim döneminde başarı gösteren bütün öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeterli başarı düzeyini yakalayamayan öğrencilerimizin de ikinci dönemde daha çok çalışarak, daha fazla inanarak, derslerine daha fazla zaman ayırarak yeterli başarıyı yakalamalarını ve arzu edilen hedeflere ulaşmalarını diliyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 

1.Yarıyılda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2. yarıyılda da aynı inanç, şuur ve heyecanla çalışacağınıza inancım tamdır.

İlimizdeki akademik ve sosyal başarının artması için yürüttüğümüz Renk Projesi’ne verdiğiniz destek ile öğrenci odaklı eğitim anlayışı sizlerin sayesinde yerleşik bir kültür haline gelecektir. İçinde yaşadığımız bu yeniçağ ile birlikte eğitimin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirmek zorlu bir süreç fakat mukaddes bir görevdir.

Değerli Velilerimiz,

Karne, öğrencilerin dönem boyunca yapmış oldukları çalışmalarının değerlendirildiği bir belgedir. Karne ile öğrencinin kişiliğinin değerlendirilmediği, göstermiş olduğu performansının değerlendirildiği unutulmamalıdır. Bu yüzden karneye gereğinden fazla anlam yüklememek; karne notlarına göre çocukları cezalandırmamak ya da aşırı ödüllendirmemek gerekir.

Aileler çocuğunu iyi tanımalı ve gerçekçi beklentiler içinde olmalıdır. Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her birey farklı öğrenir. Çocuğumuzu kesinlikle yaşıtları ile kıyaslamamak gerekir.

Sevgili Öğrenciler,

Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç kaybetmeyin. Sizi başarıya ulaştıracak olan sihirli güç burada gizlidir. Bu yolda başta öğretmenleriniz ve aileniz olmak üzere hepimiz yanınızda olacağız.

Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Dinlenmek, oyunlar oynamak, daha fazla kitap okumak için tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bizim size olan inancımız çok büyüktür. Tatilde dinlenmenizin yanı sıra; kitap okuyarak, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlere katılarak kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle 2. yarıyıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle il genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek ve gayretleri olan;  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve diğer eğitim personelimize teşekkür ediyorum.

Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.