RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET HAMDİ YILMAZ’ın ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET HAMDİ YILMAZ’ın ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

 

Sevgili öğrencilerim,

Her sınav hayatta atılacak adımlarla ilgili bize ipucu verecek önemli bilgilere sahiptir ve sınavlar sadece akademik bilgi birikimimizi, yorum gücümüzü ve süreyi doğru kullanma becerimizi ölçer, eksiğimizi ve yanlışımızı görmemizi sağlar. Yükseköğretime Giriş sınavı da sizin başarınızı ölçen bir sınavdır. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Unutulmamalıdır ki, kendine güven başarının anahtarıdır. Olumsuz ve karamsar düşüncelerle başlanılan her çalışma başarısızlığa yol açar. İyimser olmaya özen göstererek, her zaman olumlu düşünün. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de daha rahat kullanmış olursunuz. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz.

Her bitiş aynı zamanda yeni başlangıçların, gelecekte yapacaklarımızın, hayallerimize kavuşmanın umudu demektir. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum. Sizlerden beklentimiz, iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

 

Sınav esnasında sakin bir şekilde sınav süresini doğru kullanmanız halinde bilgi birikiminizi ve muhakeme yeteneğinizi verimli kullanırsınız. Kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece aşamayacağınız engelin, üstesinden gelemeyeceğiniz herhangi bir güçlüğün olmadığına inanmalısınız. Bu sınav her şey demek değildir sınavların her zaman telafisi mümkündür. O yüzden çalışma azminizi hiç bir zaman kaybetmeyiniz.

 

Kıymetli Anne ve Babalar, Sevgili Öğrenciler;

 

Yavrularımızın başarılı olmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Yavrularımızın bu uzun soluklu çalışma temposu sonunda yükseköğretime giriş sınavını da başarıyla geçmeleri en büyük dileğimizdir. Bu süreçte sizlere fazlasıyla ihtiyacı olan yavrularımızdan ne olursa olsun sevginizi ve ilginizi esirgemeyerek, çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınav olduğunu unutmayınız. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

 

Emeklerinizin karşılığını almanız, uzun ve yorucu çalışmanın sonunda, aydınlığa ulaşmanız dileklerimle Yüksek Öğretime Giriş Sınavında hepinize üstün başarılar diler; bu sınavın başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Ahmet Hamdi YILMAZ

Milli Eğitim Müdürü

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.