RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN Aday Öğretmenlerle Bir araya Geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Konferans salonunda aday öğretmenlerle bir araya geldi. 
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN Aday Öğretmenlerle Bir araya Geldi.

Aday öğretmenlerimize yönelik düzenlenen seminere Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcılarımız Mustafa KALENDER ve Salih YELKENCİ ile Şube Müdürlerimiz katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, ilimizde eğitimin altyapısının geliştirilmesinde katkılarından dolayı Rize ve eğitim camiası adına Müsteşarımıza ve genel müdürümüze  teşekkür etti.

Sayın Müsteşarımız Doç. Dr. Yusuf TEKİN, Aday Öğretmenlere yaptığı konuşmasında  ‘’Değerli arkadaşlar bu sürecin iki temel hedefi var. Birincisi siz aday öğretmen arkadaşlarımızın sağlıklı ve verimli bir oryantasyon süreci geçirip; mesleki hayatlarına özgüvenleri yüksek ve daha donanımlı, bakanlığı ve kurumlarımızı daha iyi tanıyan bir biçimde başlayabilmenizdir. İkinci hedefimiz mesleğinde başarılı olmuş duayen arkadaşlarımızın, meslek büyüklerimizin birikimlerini aday öğretmenlerimizle paylaşabilecekleri bir zemini onlara sunmaktır." dedi. 

Daha sonra Aday öğretmenlik süreci ile bu süreç içerisinde yapılacak olan eğitim ve sınavlar hakkında bilgiler veren Sayın TEKİN, bu konu ile ilgili Aday Öğretmenlerimizden gelen sorulara samimi bir şekilde cevap vererek, konuşmasının sonunda Aday Öğretmenlerimize mesleki hayatlarında başarılar diledi. Program sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ tarafından Sayın Müsteşarımız Doç. Dr. Yusuf TEKİN’e hediye takdim edildi.

20-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.