RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ İLE OKULUM TEMİZ BELGESİ STANDARTLARININ DENETİM SÜRECİNE YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ TOPLANTIYA KATILDIK

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ile "Okulum Temiz Belgesi" standartlarının denetim sürecine yönelik çevrimiçi toplantıya katıldı.  
MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ İLE OKULUM TEMİZ BELGESİ STANDARTLARININ DENETİM SÜRECİNE YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ TOPLANTIYA KATILDIK

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, okullardaki yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek üzere 81 ilin millî eğitim müdürüyle toplantı yaptı. Video konferansla gerçekleştirilen toplantıda, "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim süreçleri ele alındı.  

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yürütülen "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim sürecinin birinci yılnın dolmasını beklemeden başladığını belirten Bakan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen yıl resmî okul ve kurumlarımızın tamamına yakını standartlarını sağlayarak belgelerini almıştı. Bu yıl 4 bin 540 denetçi arkadaşımız ile birlikte tüm okullarımızın koşullarını büyük bir titizlikle izleyip değerlendiriyoruz. Şu ana kadar 51 bin okulumuzun 20 bine yakını belgesini yeniledi ve diğer okullarımızda da çalışmalar büyük bir titizlikle sürüyor. Sürecin koordinasyonunda gösterdiğiniz hassasiyet ve çaba için teşekkür ediyorum. 6 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz."

27-07-202127-07-202127-07-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.