RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVSİM SONBAHAR OLSA DA RİZE EĞİTİM CAMİASINDA BAHAR RÜZGARLARI ESİYOR

Rize Hüseyin Yardımcı Ortaokulunda görev yapan Emrah ADAK ve Enes SÜKÜT kaleme aldıkları Yeni Nesil Yazma Becerileri Kitabı “ Ben Yazarım” adlı eserlerini takdim etmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.
MEVSİM SONBAHAR OLSA DA RİZE EĞİTİM CAMİASINDA BAHAR RÜZGARLARI ESİYOR

Eğitimci yazarlar Emrah ADAK ve Enes SÜKÜT kitap hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’a şu bilgileri verdi: Öncelikle kitabımıza değer verip vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. “Ben Yazarım” sıradan bir yardımcı kaynak değildir. Türkçenin dört temel becerisinden biri olan yazma becerisini sevdirmek ve geliştirmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar öğrencilerimizden hep yazmasını istedik. Bütün sorumluluk sadece elleri yeni kalem tutan o minik kalplerdeydi. Yazsın istedik hem de sayfalarca.  Bir de yazma sürecinde kalıplaşmış yöntem ve teknikleri kullanınca öğrencilerin birçoğu bırakın yazmayı maalesef zamanla kalem ve kâğıttan soğudu.

Peki, bu kitapta farklı olarak ne var? Birbirinden orijinal tekniklerin yer aldığı bu kitapta öğrenciler yazacak ve yazma sürecinden de keyif alacaklar. Daha önce hiçbir yerde görmediği ve günler süren çalışmalar neticesinde ortaya çıkan metinlerle karşılaşacak. Yazarken onu yalnızlığa terk etmeyeceğiz. Yardımcı ifadeler ve konuyla ilgili sorularla adeta birlikte yazacağız. Yaratıcı yazmayı gaye edinen kitabımızla öğrencilerimiz kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşacak ve çok yönlü düşünmeyi öğrenecek. Belki de bu kitapla ülkemizin yeni yazarları güzel Rize ilimizden çıkacak. Dünyanın en kötü yazısı yahut şiiri de olsa yazın. Yazdıkça etrafınıza ışıklar saçacak ve birer yıldız gibi parlayacaksınız.

Ben Yazarım kitabı dışında ortaokullara hitap eden “Yaz Bakalım” ve “Öykülerle Bir Zamanlar Anadolu” kitabını hediye eden yazarlar; Ahmet Hamdi YILMAZ tarafından iltifata layık görüldü. Eğitimci-yazarların çalışmalarını takdir eden YILMAZ, ilimizde üreten ve fark yaratan öğretmenleri gördükçe geleceğe dair umutlarının arttığını dile getirdi.

12-10-201812-10-201812-10-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.